Μετάβαση στο περιεχόμενο

"Εκπαίδευση Μηχανικών σε Τεχνολογίες Πληροφορικής & Επικοινωνιών (ΤΠΕ)


Recommended Posts

Μου το είπαν προφορικά, αλλά κατά κάποιο τρόπο προκύπτει εμμέσως από αυτό που αναφέρεις παραπάνω.Εφόσον δεν λάβει ο φορέας την επιδότηση σε περίπτωση αποτυχίας δεν θεωρώ ότι ένας ιδιωτικός οργανισμός δουλεύει ποτέ αφιλοκερδώς...

Προφανώς από κάπου θα πληρωθεί, αν όχι από το ΤΕΕ τότε από εμάς.Απλά για την περίπτωση π.χ. που κάποιος τα παρατήσει θα έπρεπε να υπάρχει σημείωση του ΤΕΕ ότι θα πληρώσει το αντίστοιχο ποσό των μαθημάτων που έκανε ή στην περίπτωση που θεωρούν ότι κάποιος "έπιασε" την θέση και τα παράτησε άρα πρέπει να αποζημιωθεί-λέμε τώρα-ο ιδιωτικός φορέας, να υποχρεούται να συμπληρώσει το σύνολο των ωρών.

 

Δλδ θες να μου πεις οτι στην περίπτωση που δώσω για πιστοποίηση για πρόγραμμα κατηγορίας 2 και αποτύχω θα κάτσω να πληρώσω πάλι το ποσό των εξετάσεων της πιστοποίησης (κανά 100-150αρι ) ή αν δεν θέλω να δώσω όλο το ποσό (π.χ 800€)?

Καλή φάση, να το χαιρόμαστε το ΤΕΕ, απο τη μία σου λέει οτι αν αποτύχεις δεν είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις (στις ερωτο-απαντήσεις των ωφελημένων) και από την άλλη δεν μας καλύπτει με κάποιο όρο στους κανόνες διεξαγωγής..

Πιστεύω ως μηχανικοί έχουμε καταφέρει να έχουμε ένα από τα πιο χάλια επιμελητήρια (ΤΕΕ) και ένα ασφαλιστικό φορέα που ούτε την ανεργία δε μας δικαιολογεί (και τα οποία τα χρυσοπληρώνουμε)

Περαστικά μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δλδ θες να μου πεις οτι στην περίπτωση που δώσω για πιστοποίηση για πρόγραμμα κατηγορίας 2 και αποτύχω θα κάτσω να πληρώσω πάλι το ποσό των εξετάσεων της πιστοποίησης (κανά 100-150αρι ) ή αν δεν θέλω να δώσω όλο το ποσό (π.χ 800€)?

Καλή φάση, να το χαιρόμαστε το ΤΕΕ, απο τη μία σου λέει οτι αν αποτύχεις δεν είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις (στις ερωτο-απαντήσεις των ωφελημένων) και από την άλλη δεν μας καλύπτει με κάποιο όρο στους κανόνες διεξαγωγής..

Πιστεύω ως μηχανικοί έχουμε καταφέρει να έχουμε ένα από τα πιο χάλια επιμελητήρια (ΤΕΕ) και ένα ασφαλιστικό φορέα που ούτε την ανεργία δε μας δικαιολογεί (και τα οποία τα χρυσοπληρώνουμε)

Περαστικά μας.

Αν άποτύχεις στις εξετάσεις ή κάνεις πάνω από 4 ώρες απουσία, σου ζητάνε να τους πληρώσεις 1200Ε.Το γράφει αυτό που λες στις ερωτήσεις αλλά το ΤΕΕ που έκανε τόσο καιρό να διαλέξει τους φορείς δεν μπορεί να ελεγξει μετά τους εκβιασμούς των φορέων στα μέλη του.Εγώ θεωρώ ότι αυτοί οι φορείς θα έπρεπε να διαγραφούν από την διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Αν άποτύχεις στις εξετάσεις ή κάνεις πάνω από 4 ώρες απουσία, σου ζητάνε να τους πληρώσεις 1200Ε.Το γράφει αυτό που λες στις ερωτήσεις αλλά το ΤΕΕ που έκανε τόσο καιρό να διαλέξει τους φορείς δεν μπορεί να ελεγξει μετά τους εκβιασμούς των φορέων στα μέλη του.Εγώ θεωρώ ότι αυτοί οι φορείς θα έπρεπε να διαγραφούν από την διαδικασία

 

Θα προσπαθήσω φυσικά την πιστοποίηση να την πάρω με τη μία, μιας και αν αποτύχω θα λυπάμαι το χρόνο και τον κόπο που αφιέρωσα για τα σεμινάρια, αλλά αν γίνει καμιά στραβή και μου ζητάνε τα μαλλιά τους θα το τραβήξω όσο πάει...

Link to comment
Share on other sites

26/08/2009 - ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

 

 

Σας ενημερώνουμε ότι η καταληκτική ημερομηνία για την ολοκλήρωση των εκπαιδευτικών προγραμμάτων από τους φορείς εκπαίδευσης μετατίθεται μέχρι και την 31 Οκτωβρίου 2009. Η νέα ημερομηνία αντικαθιστά την ημερομηνία 30/09/2009 του Οδηγού Υλοποίησης, και των Όρων συμμετοχής των Φορέων και των ωφελούμενων μηχανικών.

 

 

Στο διάστημα αυτό θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί οι εκπαιδεύσεις καθώς και η διαδικασία πιστοποιήσεων.

 

σ.σ. από την ιστοσελίδα http://www.e-engineers.tee.gr/Announcements

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.