Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξωδικο


xalkinos

Recommended Posts

Διαχειριστής περίπου δέκα χρόνια , ανά δυο έτι με Γενική Συνέλευση ( Ερχόταν 2-3 ιδιοκτήτες πάντα και πάντα οι ίδιοι ,οι άλλοι αδιαφορούσαν ) ξανά εκλεγόμουν…..εγώ δεν το ήθελα , αλλά λόγο ότι δεν το έπαιρνε κάνεις και έχω μικρά παιδιά περισσότερο για θέρμανση αναγκαζόμουν ,να γίνομε ξανά και ξανά διαχειριστής .Στης 6 Νοέμβριου 2020 έγινε συγκεντρώσΗ και με μεγάλη πλειοψηφία , εκτός μιας επανεξελέγη ο ίδιος για αλλά δυο χρόνια ,στο βιβλίο Γενικής συνέλευσης  στο οποίο γράφτηκε  η απόφαση αυτή : “Ευχαριστούμε τον διαχειριστή για την άψογη εργασία του  και τον ευχαριστούμε θερμά κλπ.….κλπ.….., απαλλάσσεται νομικά και οικονομικά μέχρι σήμερα. Μετα από ψηφοφορία εξελέγη εγώ ξανά διαχειριστής και να χειριστώ ότι θέμα υπάρχει οικονομικό η νομικό με ανοικτό χαρτί , και υπέγραψαν το 90 %  εκτός αυτήν.

Τώρα η  κύριά αυτή η οποία μετά από 10 χρόνια ήρθε στην συγκέντρωση  ζητά με  εξώδικο  που μου έστειλε , πριν 30 χρόνια είχε δώμα 117 τετραγωνικά , παράνομα το έκανε 149 ( τώρα δε το έκανε  260 ) χωρίς καμία άδεια και χωρίς να ενημερώσει κανέναν. Και συμφώνησαν με τον τότε διαχειριστή να πληρώνει κοινόχρηστα για 149 τετραγωνικά , τα οποία εκπλήρωνε κανονικά επί 30 ίσως και περισσότερα χρόνια .Τώρα ξύπνησε , και μας ζητά την διάφορα από 117 τετραγωνικά σε 149 που πλήρωσε μέχρι σήμερα και από τον διαχειριστή 10 ετών αποδείξεις .Εγώ σαν διαχειριστής μετά από γενική συνέλευση και παίρνοντας το = απαλλάσσεται νομικά και οικονομικά=, πέταγα τα πάντα γιατί δεν τα χρειαζόμουν . Τώρα τι μπορεί να συμβεί…

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, xalkinos said:

..... ζητά με  εξώδικο  που μου έστειλε , .....

...Τώρα τι μπορεί να συμβεί…

 

Μιλάς με δικηγόρο αφου έχεις εξώδικο.

Χρεώνεις και τα έξοδα δικηγόρου στα κοινόχρηστα αφού ενεργείς ως διαχειριστής και επιμερίζεις και στην ίδια τα έξοδα αυτά....

αλλά θα έχεις οδηγίες απο τον δικηγόρο...

καλούς μπελάδες και καλά έξοδα όλη η πολ/κία....

Για το αυθαίρετο κλπ μιλάς με Μηχανικό να έχει πλήρη και σωστή εικόνα τι πολεοδομικές υπερβάσεις έχει 

Link to comment
Share on other sites

Παντως χωρίς να είμαι νομικός δεν μπορεί να σου ζητήσει χρήματα για πάνω από 5ετια. Σιγουρα

Και γενικά τίποτα δεν μπορεί να ζητήσει για μένα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.