Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια Μικρής κλίμακας - Ολοκλήρωση


Recommended Posts

 Καλησπέρα,

Εβγαλα  μια άδεια μικρής κλίμακας για εργασίες σε ένα διαμέρισμα. Οι εργασίες ολοκληρώθηκαν κανονικά και έχω τα χαρτιά έκδοσης άδειας.

Πως μπορώ να βρω αν έχουν πληρωθει πιθανα χρέη στο ΙΚΑ ή σε κάποια άλλη αρμόδια υπηρεσία και αν ο δεν υπάρχουν χρέη, τα οποία θα μου δημιουργήσουν μελλοντικό πρόβλημα.

 

Ξέρετε σε ποια υπηρεσία πρέπει να απευθυνθώ για να το ψάξω;

 

Edited by alexakos4
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου, με το έντυπο της άδειας μικρής κλίμακας μπορείς να απευθυνθείς στο τοπικό υποκατάστημα του ΕΦΚΑ για να δεις αν για το εν λόγω έργο έχουν πληρωθεί οι αντίστοιχες εισφορές μέσω απογραφής. Το να γράφεις ότι άφησε χρέση ο μηχανικός δεν είναι σωστό καθότι οι εισφορές του ΕΦΚΑ είναι υποχρέωση του ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, akis73 said:

Γειά σου, με το έντυπο της άδειας μικρής κλίμακας μπορείς να απευθυνθείς στο τοπικό υποκατάστημα του ΕΦΚΑ για να δεις αν για το εν λόγω έργο έχουν πληρωθεί οι αντίστοιχες εισφορές μέσω απογραφής. Το να γράφεις ότι άφησε χρέση ο μηχανικός δεν είναι σωστό καθότι οι εισφορές του ΕΦΚΑ είναι υποχρέωση του ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Μάλλον λάθος ήταν η διατύπωση μου. Με κάλυψε η απάντηση σου, οπότε θα το ψάξω έτσι. Ευχαριστώ!

Edited by alexakos4
Link to comment
Share on other sites

Μηχανικό δεν χρησιμοποίησες; Μόνος σου την έβγαλες την άδεια μικρής κλίμακας;

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.