Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρχική σύνδεση με ΔΕΗ


Recommended Posts

Καλημέρα, έχω ένα τριώροφο και θα πάρει ρεύμα για πρώτη φορά. (δεν το έχω εγώ , ο πελάτης μου το έχει)

Έχει ολοκληρωθεί  το κτίριο χωρίς να ζητήσει ο ιδιοκτήτης εργοταξιακό ρεύμα και το παράτησαν εδώ και 15 χρόνια περίπου.

Τώρα θέλει να το ολοκληρώσει να πάρει μετρητές κλπ.  Από την ΔΕΗ μου ζήτησαν φυσικά οικοδομική άδεια, την ζήτησα απο τον πελάτη και μου την έδωσε, είναι από το 2003 και γράφει οτι ισχύει για 4 χρόνια, απο την ΔΕΗ μου είπαν οτι για να γίνει η επισκόπηση αρκεί αυτό αλλά για την τελική σύνδεση θα χρειαστεί σφραγίδα απο την πολεοδομία.

Η ερώτηση που έχω είναι η εξής,,,.υπάρχει περίπτωση η πολεοδομία να μην την σφραγίσει;

Και για ποιους λόγους μπορεί να γίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πρώτον, μια απλή γνώμη θα γράψω εγώ, θα το πάρεις θα πας στην πολεοδομία και θα σε ενημερώσουν για το τι δικαιολογητικά θέλουν αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, george33 said:

.....ζήτησα απο τον πελάτη και μου την έδωσε, είναι από το 2003 και γράφει οτι ισχύει για 4 χρόνια, .....

Η ερώτηση που έχω είναι η εξής,,,.

Έχει γίνει τελική παραλαβή του κτηρίου με τις σχετικές υπογραφές της άδειας από τον επιβλέποντα μηχανικό και σφραγίδα ΥΔΟΜ ??

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, Arche said:

.. όσο έμαθες έμαθα

ο συνάδερφος όμως κάτι θα έμαθε διότι το ερώτημα εμπεριέχει και απάντηση ....

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.