Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευή τουαλέτας στην ταράτσα


Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά είμαι καινουριοσ στην σελίδα και ήθελα να ρωτήσω θέλω να κάνω μια τουαλέτα στην ταράτσα δυστυχώς εκεί που βρίσκομαι δεν έχει τουαλέτα και θέλω να φτιάξω ενα δωμάτιο με τουβλα σιγά σιγά και με πανελ σάντουιτς για οροφή μετά τοποθέτηση για πλακακια τουαλέτες μπανιέρας κλπ θα τα αφήσω σε κάποιο ειδικό αλλά θα ήθελα τα φώτα σας για το χτίσιμο τι να προσέξω κλπ και τι θα μου κοστίσει όλο αυτό χωρίς τα είδη μπάνιου  ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους χώρος είναι αυτός που δεν έχει τουαλέτα;

Το βασικότερο που πρέπει να προσέξετε είναι ότι κάθε κατασκευή χρειάζεται έκδοση οικοδομικής άδειας. Για το αν η έκδοση άδειας είναι δυνατή θα πρέπει να απευθυνθείτε σε μηχανικό ο οποίος εφόσον αναλάβει τη διαδικασία θα εκπονήσει και όλες τις απαιτούμενες μελέτες οπότε δεν θα έχετε καμία άλλη ανησυχία για την ορθή υλοποίηση της κατασκευής. Σε αντίθετη περίπτωση οποιαδήποτε κατασκευή θεωρείται αυθαίρετη και κατεδαφιστέα και επισύρει πρόστιμα και ποινικές κυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ο χώρος ο υπόλοιπος είναι αυθερετος στην ταράτσα και έτυχε τώρα να μετακομίσω εκεί γιατί τα σπίτια στα Χανιά έχουν παει στο Θεό δίνουν 400 ευρο γκαρσονιερες για να γίνει νόμιμο θέλει αρκετά λεφτά τα οποία δεν τα έχω τώρα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, [email protected] said:

Καλησπερα ο χώρος ο υπόλοιπος είναι αυθερετος στην ταράτσα και έτυχε τώρα να μετακομίσω εκεί ...

ερώτηση

1. Είναι δικό σας το ακίνητο

2. Το ερώτημα σας για την προσθήκη τουαλέτας αφορά πως να κατασκευαστεί χωρίς οικοδομική άδεια σήμερα?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Didonis ναι είναι δικό μου το σπίτι δεν μιλάω καθόλου για άδειες ρωτάω τι θα χρειαστώ και πως μπορώ να το φτιάξω εγώ χωρίς να φέρω κάποιο εργάτη 

Edited by [email protected]
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, [email protected] said:

.... ρωτάω τι θα χρειαστώ ...

Για ξεκίνημα θα χρειαστείς γνώσεις υδραυλικού …

αλλά αφού ζητάς οδηγίες πως να κάνεις παράνομη πράξη (αυθαίρετη κατασκευή) και μάλιστα το ρωτάς και δημόσια δεν είναι επιτρεπτό σε αυτό το φόρουμ και το θέμα κλειδώνει.

 

Εαν και εφόσον προχωρήσεις και με κάθε σεβασμό σε αυτό που δηλώνεις περί έλλειψη χρημάτων για νομιμοποιήσεις, να αντέχεις τα πρόστιμα όταν θα έρθουν.

Πάρε μια μικρή εικόνα κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.