Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράθυρο γείτονα


Ionela Ciuraru

Recommended Posts

Γεια σας. Έχω ένα θέμα με το παράθυρο του γείτονα πού είναι στην αυλή μου. Ας το πάρουμε από την αρχή :παλιά ο παππούς μου είχε ένα σπίτι το οποίο το χώρισε στην μέση και τα έγραψε στα δύο του παιδιά. Όλα καλά μέχρι εδώ.το ένα από τα παιδιά πούλησε το μερίδιο του και ήρθε ο καινούριο γείτονας. Το παράθυρο του είναι στην αυλή μου και με ενοχλεί (είναι πολύ κακός άνθρωπος) στο ένα μέτρο απόσταση έχω βάλει πανί αντιανεμικο για να μη με βλέπει, τώρα μου λέει ότι τον ενοχλεί, ότι του κόβω την θέα (της αυλής μου) και ότι πρέπει να το βγάλω. Τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Ionela Ciuraru said:

...το οποίο το χώρισε στην μέση .... (A)

....Το παράθυρο του είναι στην αυλή μου και με ενοχλεί...(B)

Α- Αρα αν κατάλαβα καλά δεν είναι 2 οικόπεδα, αλλά ένα οικόπεδο με κάθετη συνιδιοκτησία???

Β- Το παράθυρό του σε τί ύψος είναι περίπου απο τον πέριξ αυλόγυρό του? (πχ 1μ ή 3-4 μέτρα διότι είναι σε όροφο)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Didonis said:

Α- Αρα αν κατάλαβα καλά δεν είναι 2 οικόπεδα, αλλά ένα οικόπεδο με κάθετη συνιδιοκτησία???

Β- Το παράθυρό του σε τί ύψος είναι περίπου απο τον πέριξ αυλόγυρό του? (πχ 1μ ή 3-4 μέτρα διότι είναι σε όροφο)

Ένα οικόπεδο είναι. Το σπίτι χωρίστηκε στην μέση και έμεινε το παράθυρο του στην αυλή μου. Δεν είναι διώροφο το σπίτι 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Didonis said:

.... ένα οικόπεδο με κάθετη συνιδιοκτησία???

...

Δεν απάντησες αν έχει συσταθεί κάθετη ιδιοκτησία με βάση τίτλους

ή όλος ο ακάλυπτος του οικοπέδου είναι κοινόχρηστος χώρος

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φώτο είναι το παράθυρο του. Η δεύτερη μετά τον τοίχο είναι η αυλή του. Και ή τρίτη η αυλή μου. Και ητανε κάθετη 

 

Edited by Ionela Ciuraru
Link to comment
Share on other sites

Τι θα έλεγες να βγάλεις το "πανί" και να βάλεις δυό ωραιότατες (π.χ.) γλάστρες, με πολύ ψηλά φυτά κ.λπ. (...κι άσε το γείτονα να γαυγίζει);

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.