Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΕΜΚ-ΥΠΟΓΡΑΦΗ


Recommended Posts

Kαλησπέρα , Μπορεί κάποιος συνάδελφος να μου απαντήσει αν μπορεί μηχανικός Αγρονόμος Τοπογράφος να υπογράψει ανάληψη ευθύνης/επίβλεψης  ΕΕΜΚ που περιλαμβάνουν τοποθέτηση ικριωμάτων;

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπορει να εκδώσει κανονική άδεια ανέγερσης κτιρίου γιατί να μην μπορεί να εκδώσει μια μικρής κλίμακας;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gamvro said:

Αφού μπορει να εκδώσει κανονική άδεια ανέγερσης κτιρίου γιατί να μην μπορεί να εκδώσει μια μικρής κλίμακας;

Ευχαριστώ για την απάντηση κι εγώ αυτό τον λογικό συνειρμό έκανα αλλά ήθελα να ξέρω σίγουρα ότι μπορεί να συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα συνάδελφοι. Πριν δύο μήνες έβγαλα ΕΕΜΚ και την ολοκλήρωσα, τώρα ο ιδιοκτήτης μου λέει για κάποιες πρόσθετες εργασίες που απαιτούν πάλι ΕΕΜΚ, γνωρίζετε αν μπορώ να βγάλω ή υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός ανάμεσα σε δύο ΕΕΜΚ;

Link to comment
Share on other sites

@a.petroulaki

Εάν έχεις δηλώσει ότι ολοκληρώθηκαν οι εργασίες και ότι έληξε η ΕΕΔΜΚ, βγάζεις άλλη.
Αλλιώς συνεχίζει να ισχύει και αναθεωρείται ώστε να προστεθούν οι νέες εργασίες, με τις οποίες πρέπει να τηρείται το όριο του προϋπολογισμού.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και σε ευχαριστώ για το χρόνο σου. Η πρώτη ΕΕΜΚ δεν έχει λήξει (έχει διάρκεια 1 χρόνο) αλλά οι εργασίες έχουν ολοκληρωθεί και την έχω κλήσει από το σύστημα του ΤΕΕ.

Edited by a.petroulaki
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.