Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καθίζηση ισόγειου κτίσματος


 

Recommended Posts

δεν εχω προβλιμα μεσα.. βασικα θα προσπαθησω να βαλω καποια φωτο οταν μπορεσω! ο μηχανικος μου ειπε οτι λιγο πολυ ειναι συχνο φαινομενο!

Link to comment
Share on other sites

Από τις μέχρι τώρα περιγραφές του marbjazz μπορεί να είναι κάτι αρκετά σοβαρό μπορεί να μην είναι και τίποτα. Θα είναι φρόνιμο να μην σχολιάσουμε περαιτέρω μέχρι να μας δείξει κάποιες φωτογραφίες και κυρίως του ευρύτερου περιβάλλοντος χώρου (είναι σε πρανές?, υπάρχει κάποιο τοιχίο?). Δεν έχουμε σκοπό να θίξουμε κανέναν και ιδιαιτέρως κάποιον συνάδελφο (που είδε το πρόβλημα ενώ εμείς όχι). Παρ'όλα αυτά όταν ρωτάει κάποιος στο forum (μηχανικός ή μή) για κάποιο θέμα πρωταρχικός σκοπός θα είναι να συνεισφέρουμε στην διασαφήνισή του αν μπορούμε και όχι να κοιτάμε να καλύπτουμε παραλείψεις ή λάθη συναδέλφων. Και αυτό δεν είναι ούτε άκομψο ούτε αντισυναδελφικό.

Όλα αυτά με κάθε επιφύλαξη για το συγκεκριμένο πρόβλημα καθώς δεν έχουμε εικόνα. Ας δούμε πρώτα κάποιες εικόνες και μετά τα λέμε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτει κανείς "παραλείψεις ή λάθη συναδέλφων".

Ούτε θίγει ή προσβάλλει συναδέλφους χωρίς να έχει στοιχεία.

 

Αλλά και στοιχεία να έχει, άποψη μου είναι ότι αν δεν ακούσεις και τις 2 πλευρές σε ένα πρόβλημα, πάντα πρέπει να είσαι προσεκτικός σε αυτά που εκφράζεις. Μιλάω γενικά

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως! Ότι σχολιάσαμε βασίσθηκε αποκλειστικά στα λεγόμενα του φίλου μας που δεν είναι αρκετά για να έχουμε τεκμηριωμένη γνώμη. Άς κάνουμε υπομονή μέχρι να μας δείξει εικόνες από το σπίτι του και αν φανεί κάτι επανερχόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερoν σας.. θα βαλω φωτογραφίες τις επομενες μερες που θα παω να τραβήξω! θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο κατατοπιστικος μπορω.. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://freefotos.gr/viewer.php?file=qzce9nfhl2qex8jt7nw.jpg αυτη η φωτο διχνει καποιο ραγισμα κοντα στην εισοδο.. στο μουσαικο.. http://freefotos.gr/viewer.php?file=cs3ckv9buy8k7ofzpdc8.jpg αυτη ραγισματα κοντα στην πορτα! http://freefotos.gr/viewer.php?file=cmmdi5oy1jkyugfl35ku.jpg και η τελευταια ραγισμα που διαχοριζει την πλακα απο τις τσιμεντολιθες! ειναι στο δωματιο που παρατηριτε μια μικρη καθιζηση η οποια δεν ξερω αν εχει σχεση βεβαια με αυτο. δεν ξερω αν βοηθανε οι φωτο! οτι θελετε στη διαθεση σας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και πάλι δεν καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται... Ίσως και κανένα σκαρίφημα ή περισσότερες φωτογραφίες, λιγό ευρυγώνιες ή να φαίνεται όλο το δωμάτιο...

Link to comment
Share on other sites

pluto απο που συμπέρανες οτι κοιτάμε να καλύψουμε λάθη και παραλείψεις συναδέλφων?

Έχουμε εικόνα της κατάστασης?

Έχουμε κάνει επιτόπια έρευνα?

Έχουμε σκεφτεί την κατάσταση επι πραγματικών δεδομένων?

Επειδή ο μηχανικός του τα έχει κάνει προφανώς όλα τα παραπάνω οι δικές μας γνώμες μόνο εικασίες είναι. Και το να βρίσκεις λάθη σε έτοιμη δουλειά είναι το πιο εύκολο πράμα.

Μετα χαράς να βοηθήσουμε όλοι αλλά μην είμαστε ειδήμονες τη στιγμή που άλλος συνάδελφος ασχολείται μάλλον σοβαρά με την υπόθεση του φίλου μας.

Εγω προσωπικά απο φωτογραφίες δεν μπορώ να εκφέρω σοβαρή άποψη και να την υποστηρίξω.

Άρα λοιπόν άκομψο και αντισυναδελφικό δεν είναι σαφώς όπως λες να καλύπτουμε συναδέλφους (που μεταξύ μας μακάρι να καθαρίσει ο χώρος) αλλά έλα για λίγο στη θέση του μηχανικού του όταν θα διαβάζει τις παραπάνω δημοσιεύσεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.