Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογιστική ερώτηση (πρόγραμμα νέων αγροτών)


Γιανναζ

Recommended Posts

(Μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση είμαι στο πρόγραμμα νέων αγροτών Κ έχω κανονικά Βιβλία εσόδων εξόδων. Για το Β τρίμηνο του 20 ο λογιστής δεν έκανε Δήλωση, ενημερώθηκα προσφατα. Έτσι Κ Αλλιώς δεν έχω τιμολόγια να περάσει οπότε  η μυφ θα είναι μηδενική. Γνωρίζει Κάποιος εάν θα πληρώσω τελικά πρόστιμο Κ ποσο; 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Πώς φανταστήκατε ότι οι μηχανικοί θα ξέρουν να σας απαντήσουν???

Λογιστή πρέπει να ρωτήσετε!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Γιανναζ said:

Για το Β τρίμηνο του 20 ο λογιστής δεν έκανε Δήλωση, ενημερώθηκα προσφατα. Έτσι Κ Αλλιώς δεν έχω τιμολόγια να περάσει οπότε  η μυφ θα είναι μηδενική. Γνωρίζει Κάποιος εάν θα πληρώσω τελικά πρόστιμο Κ ποσο; 

Δεν υπάρχει υποχρέωση υποβολής μηδενικής δήλωσης ΜΥΦ, επομένως ούτε και πρόστιμο. Γενικά βέβαια ισχύουν οι απαντήσεις που ήδη δόθηκαν.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση. Μίλησα με τον λογιστή Κ είπε ότι θα κάνει ενσταση στην εφορία  Και κατά  99% θα  δεκτή Κ δεν θα πληρώσω. Πάντως ενημερώθηκα γτ με πήραν τηλ από την ΑΔΕΕ (προφανώς μας ελέγχουν επειδή Είμαι στο πρόγραμμα) Κ μου είπαν ότι πρέπει να γίνει Δήλωση έστω Κ μηδενική. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.