Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευή ανοικτής ντουζιέρας και bbq εντός Δ


Recommended Posts

καλησπέρα

απλή πιστεύω η ερώτηση μου αλλα δεν βρίσκω κατι σχετικό στο ΝΟΚ

σε νέα άδεια οικοδομής

μπορώ να κατασκευάσω ανοικτό ντούζ εντός αποστασης Δ ? επίσης τα bbq επιτρέπονται ?   ΦΕΚ 245/Α/9-12-2020 αρθρο 52-ιβ  αναφέρει οτι τα bbq (φούρνοι σε ακάλυπτους  υποκεινται στις εργασίες για τις οποίες δεν απαιτείται Ο.Α

μπορεί κάποιος να με παραπέμψει στο εδάφιο?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δια εδάφιο δεν γνωρίζουμε, ακου απλό είναι κατά την άποψη μου και δεν το στηρίζω πουθενά. Σύμφωνα με το νομοθετικό που έθεσες ,πιο πάνω , " λες τα bbq δεν θέλουνε εεμκ". Οπότε πιστευω εγώ δεν θέλουν τίποτα, δείξε τα στοιχειωδώς σε ένα διαγραμμα κάλυψης και στην κάτοψη ισογείου και διαμόρφωσης περιβάλλοντος χωρου. Μην κάνεις πολύ μεγάλες κατασκευές, ίσως αν κάνεις τοίχο να στηριξεις το ντους, να υπάρχει κάποιο θέμα, κάνε τον τόσο ψηλό όσο επιτρέπουν οι νόμοι. Και το ντους αν θες πιο πάνω βάλε μια σωλήνα να το στηριξεις.-

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arche said:

δια εδάφιο δεν γνωρίζουμε, ακου απλό είναι κατά την άποψη μου και δεν το στηρίζω πουθενά. Σύμφωνα με το νομοθετικό που έθεσες ,πιο πάνω , " λες τα bbq δεν θέλουνε εεμκ". Οπότε πιστευω εγώ δεν θέλουν τίποτα, δείξε τα στοιχειωδώς σε ένα διαγραμμα κάλυψης και στην κάτοψη ισογείου και διαμόρφωσης περιβάλλοντος χωρου. Μην κάνεις πολύ μεγάλες κατασκευές, ίσως αν κάνεις τοίχο να στηριξεις το ντους, να υπάρχει κάποιο θέμα, κάνε τον τόσο ψηλό όσο επιτρέπουν οι νόμοι. Και το ντους αν θες πιο πάνω βάλε μια σωλήνα να το στηριξεις.-

σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.