Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο ΤΣΜΕΔΕ


tzinis

Recommended Posts

καλησπέρα παιδία. θέλω να κάνω μια ερώτηση (μάλλον χαζή).

 

πέρασα τις τελευταίες εξετάσεις για το ΤΕΕ (στην Αθήνα). τα χαρτιά μου ήρθαν κανονικά. η εγγραφή στο ΤΣΜΕΔΕ γίνεται αυτόματα ή πρέπει να πάω και να κάνω κάποιου είδους εγγραφή ή κάτι άλλο????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτοματα γινεται....Λογικα θα σου ερθει κ ενα χαρτι με τον αριθμο δυναμης σου στο ΤΣΜΕΔΕ.... Οταν θα σου ερθει αυτο το χαρτι μπορεις να πας στο ΤΣΜΕΔΕ να πληρωσεις κ τις οφειλες σου...

Link to comment
Share on other sites

με αφορμή τον τίτλο του θέματος θα ήθελα να προτείνω σε όλα τα μέλη

οι τίτλοι των θεμάτων να είναι πιο επεξηγηματικοί.

π.χ. στην συγκεκριμένη περίπτωση θα μπορούσε να είναι απλά εγγρφή στο τσεμδε.

το αναφέρω γιατί τελευταία βλέπω κάτι τίτλους του στυλ "σημαντικο πρόβλημα" ή

"ενδιαφέρουσα απορία" και κάτι τέτοια δεν βοηθούν στην αναζήτηση για παρόμοιες απορίες.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχουν περάσει 5 έτη από την απόκτηση του πτυχιου μου. Έχω τελειώσει τη σχολή δομικών εργών ΤΕΙ Ηρακλείου. Μήπως γνωρίζεται τι χρειάζεται για την εγγραφή μου στο ΤΣΜΕΔΕ?

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

anka ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

Ρωτώ επειδή γνωρίζω παραδείγματα συναδέλφων που τελείωσαν το μικρό πολυτεχνείο και είχαν γραφτεί στο ΤΣΕΜΕΔΕ και έχουν συνταξιοδοτηθεί από αυτό το ταμείο. Όπως επίσης παραδείγματα νεότερων συναδέλφων που τελείωσαν ΤΕΙ και υποθέτω …ότι είναι εγγεγραμμένοι στο ΤΣΕΜΕΔΕ . Τη διαδικασία δεν γνωρίζω όμως.

 

Σαν πρώτο βήμα γράφτηκα στην Ε.Ε.Τ.Ε.Μ.(επιστημονική ένωση τεχνολογικής εκπαίδευσης μηχανικών). Και σκέφτομαι να γραφτώ και στο ΜΕΚ.

 

Ένας βασικός λόγος που με ενδιαφέρει (εάν μπορεί όντως να γίνει) είναι για να παίρνω μόρια κάθε μήνα, από την εγγραφή μου στο ΤΣΜΕΔΕ, για τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ.

Η περίπτωση μου είναι μπερδεμένη διότι μπήκα με κατακτήτριες στο πολυτεχνείο στους πολιτικούς μηχανικούς. Όταν λοιπόν βγει κάποια θέση στον ΑΣΕΠ,( σε λίγο που τελειώνω το τμήμα) εάν γίνεται θα ήθελα να έχω επωφεληθεί τα μόρια αυτά.

Ότι γνωρίζεις πάνω στο θέμα θα ήταν χρήσιμο για μένα.

 

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Πάνο,

μάλλον ανήκουμε στην ίδια περίπτωση.

Τελείωσα το Τμήμα Πολιτικών Έργων Υποδομής και με κατατακτήριες τελιώνω και Πολιτικός, έχω κάποια τελευταία μαθήματα.

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Στο ΤΕΕ έχεις γραφτεί?

Για το ΜΕΚ χρειάζεται ''απόδειξη'' εμπειρίας. Εγώ έχω μόνο 1 χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ξάνθη! εγώ σαν πρώτο βήμα γράφτηκα στο ΕΕΤΕΜ και τώρα θα φτιάξω τα χαρτιά μου για το ΜΕΚ. Στο ΤΕΕ δεν έχω γραφτεί και από ότι μου είπαν και πιο πάνω δεν μπορώ να γραφτώ. Ψάξε το και εσύ παράλληλα με εμένα και ότι βρεις επιπλέον ή εγώ θα ενημερώσουμε ο ένας τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.