Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλειστή θέση στάθμευσης


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Άρχισα να ψάχνομαι για να ξεκινήσω διαδικασίες άδειας για τη νέα μου κατοικία. Έχω μια απορία που σίγουρα θα έχει αναφερθεί αλλα με το ψάξιμο που έκανα δε κατάφερα να βρώ κάτι. Εφόσον θέλω να κάνω κλειστή θέση στάθμευσης τα τετραγωνικά αυτά θεωρούνται στο συντελεστή δόμησης? Επίσης απο τα 120 τετραγωνικά και πάνω μου είπανε ότι αλλάζουνε τα κοστολόγια. Τι ισχύει? 

Σας ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν, Ηλίας Αμαραντίδης said:

...Άρχισα να ψάχνομαι ...

Για να αρχίσεις να "΄ψάχνεσαι" το πρώτο πρώτο βήμα που πρέπει να κάνεις (ως μηχανικός που δηλώνεις) είναι να διαβάσεις με προσοχή και επισταμένα τον ΝΟΚ και τον 4030 

Και να σου απαντάμε σε διάσπαρτα ερωτήματα δεν θα γνωρίζεις καν τον ορισμό τους με βάση και τον ΝΟΚ.

Οπότε ξεκινάς μ αυτά πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, Didonis said:

Για να αρχίσεις να "΄ψάχνεσαι" το πρώτο πρώτο βήμα που πρέπει να κάνεις (ως μηχανικός που δηλώνεις) είναι να διαβάσεις με προσοχή και επισταμένα τον ΝΟΚ και τον 4030 

Και να σου απαντάμε σε διάσπαρτα ερωτήματα δεν θα γνωρίζεις καν τον ορισμό τους με βάση και τον ΝΟΚ.

Οπότε ξεκινάς μ αυτά πρώτα.

Δεκτό αυτό που λές αλλά ο χρόνος είναι περιορισμένος καθώς, οπως βλεπω και εσυ δηλώνεις μηχανικός θα ξέρεις πως το εργοτάξιο είναι πολύ απαιτητικό στα ωράρια και δεν υπάρχει χρόνος για να διαβάζω κατεβατά ολόκληρα. Γιαυτό αναζήτησα εδώ κατι για μια απορία που έχω. Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

η κλειστη ΘΣΑ μετραει στον σδ.

Για την αδεια σε οικοπεδο ιδιοκτησιας σου και τις "εκπτωσεις" που δικαιούσαι θα σου πει καποιος συναδελφος

ή το ψαχνεις στο σαιτ του ΤΕΕ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.