Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ένσημα ΙΚΑ για άδεια περίφραξης


Recommended Posts

Γειά σας! Ξέρει κανείς αν για άδεια περίφραξης με σιδηροκατασκευή σε εντός οικισμού έχω ένσημα Ι.Κ.Α. ? Δεν μου εμφανίζονται στο πρόγραμμα υπολογισμού αμοιβών από αναλυτικό προυπολογισμό και αναρωτιέμαι αν δεν προβλέπονται ή αν πρέπει να δώσω εγώ τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Θα χρησιμοποιήσεις τον πινακα 3 του ΙΚΑ που είναι οι αναλυτικοί προυπολ.

Τοσες εκσκαφές, τόσο μπετό και θα βγουνε μερικα ημερομίσθια.

Λογικά αυτός που θα φτιάξει την σιδηροκατασκευή υπάγεται στο ΤΕΒΕ οπότε δεν βγάζει ΙΚΑ η σιδηροκατασκευή, αλλά μπορεί και να σου ζητήσουν χρωματισμούς.

Και μιας που το συζητάμε οταν λες περιφραξη απο σιδηροκατασκευη τι ακριβώς εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ από συρματόπλεγμα περίφραξης τετρ. οπής και σιδερένιους πασσάλους περίφραξης. Έχεις δίκιο δεν ήμουν πολύ σαφής.

Link to comment
Share on other sites

Μεροκάματα θα σου βγουν για την εκσκαφή και θεμελίωση των πασσάλων, αλλά μιλάμε για πολύ λίγα. Έτσι όπως είναι θα βγουν 1 με 2 μεροκάματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 months later...

Καλημέρα,

δεν μπορώ να υπολογίσω τα ημερομίσθια για μια περίφραξη με κοτετσόσυρμα και πασσαλους. ( Βγάζω οικοδομική άδεια για το οικοπεδο είναι έντος σχεδίου και στο ΙΚΑ μου είπαν ότι θα χρησιμοποιήσω τον ΠΙΝ.3 ) .

Μπορείτε να με βοηθήσετε... είναι 357μ² συρματόπλεγμα περίφραξης και 144 μέτρα μήκους σιδερένιοι πάσσαλοι.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα. Τελικά έβγαλα ημερομίσθια για την περίφραξη με πιν 3, βγηκαν 24 η/μ (είναι μεγάλο το γήπεδο) πλήρωσα την προκαταβολή στο ΙΚΑ, μπήκε στο φάκελο της άδειας και περιμένω τελική υπογραφή (οικοδομική άδεια για περίφραξη). Ήθελα να ρωτήσω τί άλλη υποχρέωση έχω τώρα με το ΙΚΑ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.