Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

και γω αυτό ψάχνω τώρα.. μήπως πρέπει να γίνει διευκρινιστική ερώτηση?

μην τρέχουμε να προσθέτουμε ΚΑΔ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

+1 frightnight

 

Δεν μπορεί να παίρνει επιδότηση ο 71.12.10 και να μην παίρνει ο 71.12.10.ΧΧ.ΥΥ

 

Το προτιμολόγιο τι διαφορά έχει από την προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

dim

 

Προτιμολόγιο;Που το λέει αυτό;Πριν λίγο καιρό διάβαζα οδηγίες απο τράπεζα για φάκελο επιδότησης και έλεγε οτι πρέπει να έχουμε έτοιμες τις προσφορές απο τα πιθανά προϊόντα που θα εκλέξουμε.Μαλλον το ίδιο θα είναι.(Προσοχή,οι προσφορές που θα ζητήσετε να έχουν κατάλληλη ημερομηνία λήξης,μην είναι άκυρες όταν θα χρησιμοποιηθούν για το ΕΣΠΑ)

Link to comment
Share on other sites

Στο Παράρτημα Ε σελ 6 λέει "Α/Α προσφοράς ή προτιμολογίου"

 

(Προσοχή,οι προσφορές που θα ζητήσετε να έχουν κατάλληλη ημερομηνία λήξης,μην είναι άκυρες όταν θα χρησιμοποιηθούν για το ΕΣΠΑ)

 

Τι εννοείς; Να είναι μεταξύ 1/9 και 9/10?

Link to comment
Share on other sites

 

Τι εννοείς; Να είναι μεταξύ 1/9 και 9/10?

 

Λογικά..Εγώ πήρα ήδη μια προσφορά που λήγει με το τέλος το Σεπτεμβρίου,αν η πρότασή μου εξεταστεί μέσα στον Οκτώβριο δεν θα ισχύει.

 

Το προτιμολόγιο δεν ξέρω τι είναι,μάλλον θα εννοεί πιστωτικό τιμολόγιο,αυτό όμως προυποθέτει σίγουρη αγορά του προϊόντος οπότε καλύτερα προσφορά για να είναι ανοιχτές οι επιλογές μας.Μην ξεχνάτε οτι το 20% ή το 50%(για τους παλιούς) της τιμής χωρίς ΦΠΑ θα μπεί απο τη τσέπη μας.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμολόγιο στην ουσία είναι μια προσφορά που γράφει τα πλήρη στοιχεία του ενδιαφερόμενου αναλυτική περιγραφή του εξοπλισμού, τιμή , ΦΠΑ κτλ (Εμένα ένα τέτοιο μου είχανε στείλει όταν ζήτησα μια προσφορά και έγραφε πάνω Προτιμολόγιο ) . Το θέμα είναι επειδή μπερδεύτηκα στο Παράρτημα Ε σελ 6 λέει "Α/Α προσφοράς ή προτιμολογίου" εκεί που αναγράφει τεμάχια κτλ εαν η προσφορά περιλαμβάνει περισσότερα από ένα είδος (Η/Υ, εκυπωτη , λογισμικό) πως περιγράφονται? Εννοώ βάζεις το συνολικό ποσό ή θα πρέπει να έχεις ξεχωριστή προσφορά για κάθε είδος ????

Υ.Γ.: Για το ΚΑΔ που ρώτησα πριν , δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα όσο με την εφορία (Αλλαγή από παλιούς σε νέους ΚΑΔ). Θα μείνω μάλλον στο γενικό αφού από ότι είδα θα πρέπει να δηλώσεις αρκετούς ΚΑΔ για να είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμολόγιο στην ουσία είναι μια προσφοά

 

Σίγουρα δεν είναι σαν αυτά που μας δίνουν οι μάντρες και τα πάμε στο τέλος του μήνα στο αφεντικό μας και μας κυνηγάει;

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι εν τελει δεν χρειαζεται αγορα εκ των προτερων?

 

απλως προσφορα ή προτιμολογιο?

 

ΥΓ.συγκεντρωνοντας ενα παχηλο ποσο της ταξης των 6000 ευρω και κανοντας την αγορα απο αλυσιδα οπως πλαισιο,e-shop,multirama κλπ,μπορουν να σου κανουν καλυτερη τιμη ή δεν ειναι στην πολιτικη τους?

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.συγκεντρωνοντας ενα παχηλο ποσο της ταξης των 6000 ευρω και κανοντας την αγορα απο αλυσιδα οπως πλαισιο,e-shop,multirama κλπ,μπορουν να σου κανουν καλυτερη τιμη ή δεν ειναι στην πολιτικη τους?

 

Διαπιστώνω ότι τον έβαλες το στόχο και ΜΠΡΑΒΟ!!!

Εγώ, δυστυχώς, προηγήθηκα ... και έχασα:(:(

 

Στο θέμα τώρα. Τα πολυκαταστήματα αυτά έχουν χτυπημένες τιμές και δεν κάνουν έκπτωση. Αυτό εύκολα διαπιστώνεται στο skroutz όταν επιλέξεις ένα προίόν και δεις ότι τα δύο μεγάλα (ΠΛΑΙΣΙΟ και e-shop) έχουν τις ίδιες ή περίπου τιμές αλλά χαμηλότερες από όλα τα άλλα. Το πρώτο, αν κάνεις παραγγελία μέσω internet στα φέρνει στο χώρο σου και φθηνότερα από το κατάστημα (!!!) και το δεύτερο, θεωρώ ότι, είναι το φθηνότερο και με μεγάλη ποικιλία και διαθεσιμότητα.

 

Με μεγάλη προσπάθεια και επιμονή ήρθα σε επικοινωνία με το τμήμα των εταιρικών πελατών ενός από αυτά και η τελική διαφορά που προέκυψε στην προσφορά ήταν της τάξεως του 1-2% περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.