Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια για mini market-kafe


Recommended Posts

Καλημέρα στην ομάδα και χρόνια πολλά.

Θέλω να ανοίξω ένα μίνι μαρκετ και ταυτόχρονα να πουλάω και καφέ takeaway καθώς στην περιοχή μου (Παραθαλάσσια στην Κέρκυρα)δεν έχει καμία καφετέρια σε ακτίνα 3 km. Έχω το κτίριο όπου θα στεγάσω την επιχείρηση και θα ήθελα το μπαρ, ας πούμε που θα φτιάχνω καφέ κλπ. , να το φτιάξω στο υπόστεγο εκτός του κτηρίου. 

Ξέρει κάποιος κατά πόσο είναι εφικτό αυτό και τη χαρτιά χρειάζεται για να ανοίξω μίνι μάρκετ - καφέ?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Αλοιμονος said:

.....

Ξέρει κάποιος κατά πόσο είναι εφικτό αυτό και τη χαρτιά χρειάζεται για να ανοίξω μίνι μάρκετ - καφέ......

Όλα είναι εφικτά αρκεί να έχεις γη για να πατήσεις (συντελεστές δόμησης κάλυψης πλαϊνές αποστάσεις) ....

Και χρήμα για να σου βγάλει τα χαρτιά (οικοδομικές άδειες- τοπογραφικά μελέτες αρχιτεκτονικά στατικα μηχανολογικά επιβλέψεις κλπ) ....

 

Μοναδική λύση για την επόμενη ερώτηση σου (κόστος) πας σε τεχνικό γραφείο - μηχανικό και αναθέτεις να σου κάνει προκοστολογηση και εφικτότητα

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.