Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ασφάλιστρα ΤΣΜΕΔΕ


Recommended Posts

όχι τον μήνα βρε αλλά το εξάμηνο - και πάλι το ποσό είναι πολύ μεγάλο ,είναι το διπλάσιο περίπου από οτι πληρώνω εγλω (Κάτω πενταετίας)

Link to comment
Share on other sites

με αυτες τις εισφορες ενας συναδελφος που το ειχε ψαξει λιγο,του εξασφαλιζαν σε μια ιδιωτικη ασφαλιστικη γυρω στα 3.000€ συνταξη...

ειπα αρκετα...

 

αυτο δεν ειναι δημοκρατια κυριοι,ειναι ραγιαδισμος και λησταρχεια.ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ψάξει κανένας, εγώ πάντως όχι, πόσο θα ήταν το ασφάλιστρο αν είμασταν σε χαμηλότερη κατηγορία? Γιατί έχω την εντύπωση πως είμαστε στην ανώτερη κατηγορία. Αφού δεν θυμάμαι να μου έκαναν κάποια ερώτηση όταν πρωτοασφαλίστικα

Link to comment
Share on other sites

Το εξάμηνο εννοούσα Zaxoys αλλά από την συναισθηματική φόρτιση έγραψα μήνα... 300 ευρώ το μήνα είναι ζόρι για τον καθένα μας.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον sundance. Και ξαναρωτώ στην Ευρώπη συμβαίνουν αυτά ; Δεν είναι αντισυνταγματικό να σε δεσμεύουν να είσαι ασφαλισμένος στο ΤΣΜΔΕ για να μπορείς να ασκήσεις το επάγγελμα σου ; Δεν το κατάλαβα ;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο thomas και να λέμε πάλι καλά που δεν έχει ποινικοποιηθεί η μη καταβολή των ασφαλιστικών εισφορών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους

Γνωρίζει κάποιος αν στην περίπτωση εργασίας στο εξωτερικό ( εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης ) είμαστε υποχρεωμένοι να πληρώνομε και τις εισφορές ΤΣΜΕΔΕ η μπορεί να διακόψομε για όσα χρόνια η απουσία μας .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.