Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εφαρμογές γεωθερμίας και αξιοπιστία


grv_energy

Recommended Posts

Αγαπητοί συνάδελφοι,

πλεον δειλά δειλά εχουν γίνει αρκετές εφαρμογές γεωθερμίας και με πολυ σωστό τρόπο, αντιγραφοντας με την καλή έννοια, τις εγκαταστάσεις του εξωτερικού.

Νομίζω οτι είναι καιρός να την εμπιστευτούμε.

βέβαια πάντα θα υπάρχουν οι αλμπάνηδες ή ανεύθυνοι της πιάτσας οι οποιοι με διαφορες πατέντες απο το μυαλό τους κανουν χοντράδες με αποτέλεσμα την δυσφημηση του πιο αποτελεσματικού τρόπου κλιματισμου την σύγχρονη εποχή.

Link to comment
Share on other sites

grv_energy έχεις δοκιμάσει κάποιες εταιρίες? Τις ξέρεις από τα έργα τους ή από το Internet?

 

Σχεδιάζω να το κάνω στα Ιωάννινα (κλειστό κύκλωμα για 150τμ κατοικία) αλλά όσους έχω ρωτήσεις μου λένε ότι δεν συμφέρει οικονομικά και έχει κόστος λειτουργίας(καίει πολύ ρεύμα) Έχω έρθει σε επαφή με κάποιες εταιρίες στην Αθήνα που με παρέπεμψαν στους συνεργάτες τους στα Ιωάννινα. Όμως πως να εμπιστευτείς κάποιον που το ξέρει μόνο θεωρητικά?

 

Από άποψη αποτελεσματικότητας πάντως συμφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ζητήσεις απο τους συναδέρφους στα Ιωάννινα, να σου κάνουν κάποια υποτυπώδη μελέτη. Τι θα κοστίζει το ενα και τι το άλλο.

 

Νομίζω οτι είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

gliout στα Ιωάννινα ΟΛΟΙ μηλανε θεωρητικα δεν την έχει κατασκευάσεις ΚΑΝΕΝΑΣ.Πώς θα εμπιστετείς κάποιον χωρίς εμπειρία???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιοι που έχουν κατασκευάσει.Το θέμα είναι εαν μπορείς να ακούσεις σωστές προτάσεις και οχι διάφορα περίεργα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είχα καιρο να μπώ εδώ και επειδή ενδιαφέρομαι στο μέλλον για εγκαταστάσεις Γεωθερμίας έχω κάνει κάποια έρευνα.

 

Έκανε πολλές εφαρμογές στη Γερμανία και τα τελευταία χρόνια ασχολείται με εγκαταστάσεις στην Ελλάδα. Έχει πολλά έργα να σου δείξει και με διαφορετικά είδη.

 

Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα στείλε μου να σου δώσω στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.