Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαρροή νερού σε λέβητα πετρελαίου συμπύκνωσης kiturami


Recommended Posts

(Μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Καλησπέρα,

Πρώτος χειμώνας που λειτουργεί λέβητας συμπύκνωσης πετρελαίου kiturami(καινούργιος λέβητας)στο σπίτι μου και έχω μη εμφανή διαρροή νερού με αποτέλεσμα να πέφτει η πίεση και κάθε μέρα να συμπληρώνω νερό(1bar),εξ αρχής είχα πρόβλημα με τον πρεζοσαστη ο οποίος αντικαταστάθηκε και εν συνεχεία αντικαταστάθηκε και η αντλία πετρελαίου, ο υδραυλικός που έκανε την εγκατάσταση αποποίηται των ευθυνών και δεν ξέρω τι να κάνω ,μιας και έχω δώσει μια περιουσία...Εάν κάποιος γνωρίζει οτιδήποτε πάνω στο θέμα και μπορεί να με βοηθήσει, ας μου απαντήσει... Ευχαριστώ

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Ας τα πάρουμε ένα ένα....

Η αντλία πετρελαίου δεν έχει καμμία σχέση και ίσως μπορούσε να αλλαχθεί δωρεάν εντός εγγύησης.

Ο λέβητας είναι μάλλον απίθανο να έχει διαρροή. (αν παρόλα αυτά έχει διαρροή... ζητήστε αντικατάσταση εντός εγγύησης)

Το πιθανότερο είναι να υπάρχει διαρροή κάπου στο δίκτυο.

Χρειάζεστε κάποιον έμπειρο υδραυλικό να  εντοπίσει την διαρροή και να την επισκευάσει

(προφανώς ο εγκαταστάτης δεν είναι και τόσο έμπειρος ...ούτε και τίμιος καθώς θα έπρεπε να αποκαταστήσει το πρόβλημα δωρεάν!)

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Κ η ερώτηση μου είναι απλή,σε ούτε ενός έτους λέβητα με τόσα προβλήματα,δεν θα έπρεπε να μου στείλουν καινούρια μονάδα;η' η πολιτική είναι, φτιάχνουμε ότι χαλάει μεχρι το επόμενο,κ ο καταναλωτής από τη στιγμή που δεν χρωστάει Άστον να παιδεύετε,γιατί εγώ έμεινα χωρίς θέρμανση μέσα στις παγωνιες κ πάω από το ένα στο άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ο εκάστοτε τεχνίτης κάνει την εγκατάσταση και ευθύνεται αποκλειστικά για αυτή...

Εγγύηση για τα υλικά δίδει αποκλειστικά ο κατασκευαστής των υλικών.

Επομένως, στην περίπτωσή σας θα πρέπει να αναζητήσετε ευθύνες από τον εισαγωγέα του λέβητα, που σημαίνει επισκευή ή αντικατάσταση του λέβητα, καθώς και τα έξοδα των απαραίτητων εργασιών....

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.