Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έληξε: Σεμινάριο για πρακτικούς τρόπους επισκευών-ενισχύσεων κτηρίων από Ο/Σ, Αθήνα, 15.07


Recommended Posts

Παρακολούθησα κι εγώ και παρόλο που έβγαλα τα μάτια μου με τις διαφάνειες και τον overhead projectorα ο ομιλητής με καθήλωσε με όλα όσα ανέφερε! Είναι άξιος πολλών συγχαρητηρίων, μπράβο του, προσωπικά έμαθα πολλά και μακάρι να υπήρχε σε video η ομιλία γιατί χρόνος για να συγκρατήσω/καταγράψω όλα αυτά που ανέφερε δεν υπήρχε - εγκατέλειψα κάθε προσπάθεια μετά από λίγο και άκουγα μόνο!

 

Το κακό ωστόσο της υπόθεσης είναι ότι συνειδητοποίησα ως νέος μηχανικός πως είμαι αδιάβαστος, ότι το θέμα της αποκατάστασης/ενίσχυσης είναι πολύ μεγάλο και καθόλου απλό, ότι δύσκολα πολύ θα γίνει κανείς κάτοχος, με αποθάρρυνε και... αποφάσισα να κάτσω στα αυγά μου, να μην ασχοληθώ!

 

:( Κρίμα πάντως, απαιτεί τόσο προσπάθεια και γνώση για να γίνει κανείς ένας καλός δομοστατικός μηχανικός, και από την άλλη πλευρά η αμοιβή ενός διακοσμητή είναι μεγαλύτερη... δεν υπάρχει αναγνώριση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κριμα ομως γιατι ασχοληθηκε πολυ ωρα με την εισαγωγη και δεν εφτασε ο χρονος για το καλυτερο ! Ελπιζω τον Σεπτεμβριο να γινει το Part 2 και με τις φωτογραφιες !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.