Μετάβαση στο περιεχόμενο

διαχωρισμος χωρου σε ξενοδοχειο ως οικια με οικιακο ρολοι


Recommended Posts

(Μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

καλησπερα σας , σας βρηκα στο ιντερνετ , θελω να κανω διαχωρισμο χωρου σε ενα ξενοδοχειο και να βαλω και ενα οικιακο ρολοι. 

Πιο συγκεκριμενα το ξενοδοχειο ειναι εποχιακο και δουλευει μονο το καλοκαιρι Ιουνιο μεχρι και Σεπτεμβριο καθε χρονο , και  το χειμωνα δουλευει μονο κατοπιν εκδηλωσεων ( δηλαδη ουτε δωματια δινει μονο το ισογειο χρησιμοποιει για εκδηλωσεις ). 

Οι ανθρωποι που το εχουνε μενουνε εκει σαν οικια ολο το υπολοιπο καιρο που δεν δουλευει . 

Λογω οτι η τιμη της κιλοβατωρας στο τιμολογιο γ22 ειναι πολυ ακριβη ψαχνουνε να βρουνε τροπο να διαχωριζουνε εναν χωρο ως σπιτι και να βαλουνε οικιακο ρολοι. 

Θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να κανω κατι τετοιο; . 

χρειαζεται ξεχωριστη πορτα για την οικια; επειδη το σπιτι που υπαρχει στο ξενοδοχειο ειναι μεσα στο ιδιο το ξενοδοχειο;. 

πως θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο; . 

Μιλησα με την δεδδηε και μου ειπε να ξεκινησω απο ενα μηχανικο 

τα δικαιολογητικα που μου ειπε ειναι τα παρακατω 

https://deddie.gr/el/upiresies/sundesi-me-to-diktuo/enopoiisi-i-diaxwrismos-paroxwn/ . 

Υπαρχει καποιος πολιτικος μηχανικος που θα μπορουσε να μας βοηθησει; ή καποιος αλλος τροπος . 

ευχαριστω παρα πολυ 

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσιευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos 33

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Excuse me!!!! Γιατί, οι άδειες και αυτές οι διαδικασίες είναι δουλειά και κυρίως θα πω εγώ κατά την άποψη μου Αρχιτέκτονα Μηχανικού!!!!
Εντάξει μην αρχίσει η συζήτηση αν θα μπορεί να το κάνει ο Αρχιτέκτονας, ο Πολιτικός ή ο Μηχανολόγος ο Μηχανικός ή κάποιος άλλος...
Θέλω να σε ρωτήσω εγώ φίλε μου, εσύ ρωτάς σαν φίλος Μηχανικός είσαι?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειμαι μηχανικος αλλα δεν μπορω να βρω βοηθεια . Ρωτησα τον δικο τους πολιτικο μηχανικο και κατι μου ελεγε για νεα πορτα και μεγαλη διαδικασια. 

που θα μπορουσα να μαθω περισσοτερα; 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσιευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos 33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, johnmegarythmos said:

Ρωτησα τον δικο τους πολιτικο μηχανικο και κατι μου ελεγε για νεα πορτα και μεγαλη διαδικασια. 

Κάπου δεν βγάζει νόημα όλο αυτό...

Εσυ ως τι ενδιαφέρεσαι σε όλη αυτή τη διαδικασία; 

Γενικά ας βάλουν ένα net metering στην επιχείρηση, η απόσβεση του θα γίνει γρήγορα ακόμη και ως εποχική επιχείρηση. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.