Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΕΚ τακτοποίησης ημιυπαιθρίων χώρων


victim1

Recommended Posts

Ψάχνω να βρω κάποια άκρη σχετικά με τις - προτεινόμεμες ? - διαδικασίες τακτοποίησης η/υ χώρων.

 

Από τότε που κυκλοφόρησε η είδηση είχα τηλέφωνα από διάφορους πελάτες οι οποίοι προτίθενται να μου αναθέσουν την τακτοποίηση των η/υ τους.

 

Το θέμα είανι οτι από το ως τώρα ψάξιμο ΔΕΝ μπόρεσα να βρω κάποια επίσημη πηγή ως προς το τελικό κείμενο της εν λόγω διάταξης καθώς και τον χρόνο ισχύος της.

 

Έχω μόνο πλήθος τοποθετήσεων - δηλώσεις Υπουργού ΠΕΧΩΔΕ, Δελτία Τύπου ΤΕΕ κλπ - δεν κατάφερα όμως να βρω κάπου το κείμενο της προτεινόμενης διάταξης.

 

Επέιδή θα ήταν απερίσκεπτο να αναλάβω ευθύνη απένατι σε κάποιον εν δυνάμει πελάτη δίχως κάποια στοιχειώδη ενημέρωση, παρακαλώ αν κάποιος έχει επίσημες πληροφορίες σχετικά με το κείμενο του εν λόγω ΦΕΚ να ενημερώσει, η τελοσπάντων ας παραπέμψει στην λιγότερο "τύπου ΜΜΕ" πηγή πληροφόρησης....

 

Μήπως κάτι στα Downloads?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι η τροπολογία κατατίθεται σήμερα ή αύριο στη βουλή.

ξέρει κανείς πόσος χρόνος χρειάζεται για να ψηφιστεί, και να υπογραφεί απο τον πρόεδρο της δημοκρατίας?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είανι οτι από το ως τώρα ψάξιμο ΔΕΝ μπόρεσα να βρω κάποια επίσημη πηγή ως προς το τελικό κείμενο της εν λόγω διάταξης καθώς και τον χρόνο ισχύος της.

 

Επειδή η συζήτηση στο άλλο σχετικό θέμα γινόταν με βάση τα δελτία τύπου, έψαξα στο site της Βουλής και βρήκα την τροπολογία στη διεύθυνση http://www.parliament.gr/ergasies/no...ENDOMI.643.pdf

και την παρέθεσα στο μήνυμα #54.

Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να διαβάσεις το θέμα αυτό, παρά το γεγονός ότι είναι πολύ εκτεταμένο, γιατί έχουν καταγραφεί πολλές αξιόλογες και σοβαρές σκέψεις συναδέλφων.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι η τροπολογία κατατίθεται σήμερα ή αύριο στη βουλή.

ξέρει κανείς πόσος χρόνος χρειάζεται για να ψηφιστεί, και να υπογραφεί απο τον πρόεδρο της δημοκρατίας?

 

Η τροπολογία κατατέθηκε στη Βουλή στις 23.6.2009 και ψηφίστηκε χθες. Στο άλλο σχετικό θέμα έχω παραθέσει το ρεπορτάζ δύο σημερινών απογευματινών εφημερίδων για τη χθεσινή συζήτηση. Από την ημέρα που θα ψηφιστεί ο νόμος στο σύνολό του, πρέπει να δημοσιευτεί σε ΦΕΚ το αργότερο σε ένα μήνα.

 

στο site της βουλής δεν μπόρεσα να μπω, αλλα μπήκα στο ypexode.gr

Υπάρχει η τροπολογία στις "ανακοινώσεις τύπου"

 

Μπορείς να πληκτρολογήσεις τη διεύθυνση της Βουλής, Εργασίες, Νομοσχέδια, και στα Σχέδια Νόμου το δεύτερο από πάνω είναι αυτό του Υπ. Οικονομικών. Εκεί θα βρεις όλα τα στοιχεία του νομοσχεδίου και ειδικότερα η επίμαχη τροπολογία είναι η τελευταία και μπορείς να την κατεβάσεις σε pdf.

Link to comment
Share on other sites

για σιγουριά επειδή εδώ ο καθένας λέει ό,τι θέλει, θα περιμένεις μερικές ημέρες/εβδομάδες και θα το διαβάσουμε όλοι στο ΦΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.