Μετάβαση στο περιεχόμενο

3 ρολογια δεη στην κατοχη μου στο ιδιο κτηριο


mrzoο

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

Ειχα 3 τουριστικα (δωματια)  καταλυματα με 1 ρολοι ΔΕΗ, στην συνεχεια αγορασα αλλα 3 δωματια ακριβως διπλα οπου ειχε και αυτο το δικο του ρολοι ΔΕΗ και φετος αγορασα αλλο ενα επισης διπλα, επισης με το ρολοι του στη ΔΕΗ. 

Τωρα εχω συνολικα 3 ρολογια στον ιδιο χωρο για 7 δωματια.. ολα τα δωματια ειναι το ενα διπλα στο αλλο στην σειρα.. Υπαρχει ατομικη επιχειρηση Ενοικιαση δωματιων..

 και θα σιγα σιγα θα γινω μικρο ξενοδοχειο.. 

Υπαρχει περιπτωση να κρατησω τα 3 ρολογια ωστε να μην μπω σε απιστευτα εξοδα συνενωσης (σκαψηματα 100 μετρακτλ)  ? 

Υπαρχει καποια εκπτωση σε παγια απο την στιγμη που ειναι ολα μαζι και εξυπηρετουν την ιδια επιχειρηση? 

 

Ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να γίνεται να τα κρατήσετε και μπορεί να υπάρχει και ακόμα πιο συμφέρουσα λύση.

Προτείνω να μιλήσετε με σοβαρό εγκαταστάτη/ηλεκτρολόγο προκειμένου να μελετήσει τη νομιμότητα και την ασφάλεια της εγκατάστασης ως προς τα έγγραφα ρευματοδότησης (πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου), καθώς δεν πρόκειται απλά για ένα "χαρτί", αλλά σε περίπτωση ατυχήματος με το ρεύμα αν βρεθούν παρατυπίες, τότε το ξενοδοχειάκι μεταβιβάζεται στην οικογένεια του παθόντα ... Μακρυά από εμάς!!!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ρωτάς εδώ, θα έπρεπε να τα ρωτήσεις στον ΔΕΔΔΗΕ... Αυτός πιστεύω θα ξέρει.

Αν και εμένα μου φαίνεται λογικό το αν θες να κρατήσεις ξεωριστά τα ρολόγια να μπορείς να τα κρατήσεις έτσι. Απλά θα πλερώνεις 3 λογαριασμούς.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αν παραμείνουν χωριστές ιδιοκτησίες (άσχετα που είστε ο ίδιος ιδιοκτήτης), μπορείτε να έχετε 3 μετρητές.

Αν ενωθούν σε μία ιδιοκτησία, είναι παράνομο να έχετε πάνω από ένα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.