Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καυστήρας φυσικού αεριου


Nina Vern

Recommended Posts

Αν η αιτία καταστροφής των σωμάτων είναι η μεγάλη πίεση ( πάνω από 10 bar )  αυτό είναι πολύ επικίνδυνο γιατί το ίδιο μπορεί να συμβεί και στο λέβητα.

Για να αυξηθεί η πίεση τόσο πολύ πρέπει να συμβαίνουν 2 προβλήματα συγχρόνως. 

1. Πολύ μικρό ή και κατεστραμένο δοχείο διαστολής

2. Πολύ μικρή ή και κολλημένη βαλβίδα ασφαλείας.

Επαναλαμβάνω... πολύ επικίνδυνος συνδυασμός που χρειάζεται άμεση επέμβαση. Είστε όλοι στην πολυκατοικία πολύ τυχεροί αν την γλυτώσατε με καταστροφή μερικών σωμάτων μόνο ( που ήταν και η σωτηρία σας... αφού από εκεί εκτονώθηκε η πίεση!!!)

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Καταλήξατε εκεί που φοβάμαι.Γι αυτό και την ψάχνω.Εχω βρει διάφορα που δεν μπορώ να παραθέσω εδώ.Φανταστειτε όταν δεν είχα θέρμανση ,όταν είχα ακόμα σώματα μου έλεγε ο θυρωρός αυθαίρετα κατέβα και ανέβασε την πίεση του νερού όσο θες (απίστευτο)δεν θα γίνει τπτ.

Δεν το έκανα ποτέ διότι φοβόμουν μην τιναχτουμε στον αέρα Σημειωτέον ότι έχουμε υποσταθμό ΔΕΗ στο υπόγειο.

Καταλαβαινετε τώρα την επικινδυνοτητα της κατάστασης;

Ωστόσο πολύ σωστά επισημάνατε το μικρό δοχείο διαστολής το οποίο έχει αναφερθεί από τον υδραυλικό της πολυκατοικιας που έφερα αλλά τον απαξιώνουν, τον οποίο και έδιωξαν επειδή έκανε διαπιστώσεις.

Καταλαβαίνετε που έχω μπλέξει;;Και επειδή είστε γνωστής και έξυπνος καταλαβαίνετε τι κρύβεται πίσω από αυτό..

Κάποιοι κέρδισαν κάτι από όλο αυτό!!!!

 

 

Και όπως έχετε αναφέρει και σε προηγούμενο μνμ σας ,(ρώτησα κάποιον που έχει φύγει τώρα από την πολυκατοικία αλλά τότε ήταν παρόν ,ότι φταίει και ο κυκλοφορητης.

Link to comment
Share on other sites

42 λεπτά πριν, Nina Vern said:

Καταλαβαίνετε που έχω μπλέξει;;

Μη φοβάστε, η μισή Ελλάδα είναι μπλεγμένη έτσι. Εκεί κόλλαγε το "κοψοχρονιά" και "γιούρια". Είτε γιατί κάποιοι εκμεταλλεύονται την αφέλεια των ιδιοκτητών, είτε γιατί πραγματικά το κοινόχρηστο χρήμα είναι  λίγο, τραβάνε "γιούρια" και όποιον πάρει ο χάρος. Και όταν αυτός βγαίνει παγανιά να δείτε τι γίνεται...

Το κύκλωμά σας δυστυχώς είναι κακοσχεδιασμένο, κακοφτιαγμένο και κακοσυντηρημένο. Τα τρία κακά της μοίρας του.

Edited by Konstantinos IB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Konstantinos IB said:

Μη φοβάστε, η μισή Ελλάδα είναι μπλεγμένη έτσι. Εκεί κόλλαγε το "κοψοχρονιά" και "γιούρια". Είτε γιατί κάποιοι εκμεταλλεύονται την αφέλεια των ιδιοκτητών, είτε γιατί πραγματικά το κοινόχρηστο χρήμα είναι  λίγο, τραβάνε "γιούρια" και όποιον πάρει ο χάρος. Και όταν αυτός βγαίνει παγανιά να δείτε τι γίνεται...

Το κύκλωμά σας δυστυχώς είναι κακοσχεδιασμένο, κακοφτιαγμένο και κακοσυντηρημένο. Τα τρία κακά της μοίρας του.

 

 

1 ώρα πριν, Nina Vern said:

 

.Το χειρότερο από όλα είναι ότι τα έχω πληρώσει όλα αυτά και συνεχίζω να πληρωνω ενώ δεν έχω θερμανση.Μερικοί είμαστε αφελείς όντως.Οι πλειοψηφία όμως των ιδιοκτητών είναι δικηγόροι γιατροί και πολιτικοί.Ενω εγώ μια ταπεινή "πλεμπα"νηπιαγωγός.

Θα το φτάσω μέχρι τέλους.

Ευχαριστώ για όλα.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.