Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτρεπόμενες βιομηχανικές-βιοτεχνικές χρήσεις πέριξ πόλεων-Θόρυβος από εταιρία logistics.


makisalfa

Recommended Posts

(Μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τις βιομηχανικές ζώνες. Σε τι απόσταση θα πρέπει να λειτουργούν από τις κατοικημένες περιοχές;

Ζω σε μία πόλη με 8000 κατοίκους και έχω εταιρίες logistic στα 100 μέτρα από το σπίτι μου. Η φασαρία δεν περιγράφεται, ξεκινούν από τις 3 το πρωί.

Είναι νόμιμο αυτό; Εχω στείλει πολλές επιστολές στον Δήμο χωρίς αποτέλεσμα. Τι λύση θα μπορούσε να βρεθεί;

 

 

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
έγινε αλλαγή τίτλου για καλύτερη κατανόηση του θέματος-Pavlos 33---Το κείμενο αντικαταστάθηκε με τονισμό
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα στοιχεία που παραθέτεις είναι ελλιπή, δεν μπορεί να δοθεί απάντηση από το φόρουμ.

Απευθύνσου σε μηχανικό της περιοχής σου

Link to comment
Share on other sites

@makisalfa Aφού πρώτα διορθώσεις το μήνυμά σου βάζοντας τονισμό στις λέξεις σύμφωνα με τους κανόνες συμμετοχής, να σε ενημερώσω επιπλέον στην πολύ σωστή επισήμανση του συναδέλφου @tetris οτι η αρμόδια υπηρεσία είναι η Δ/νση ανάπτυξης της Περιφερειακής Ενότητας.

Όταν μια δραστηριότητα γνωστοποιεί την λειτουργία της υπάρχουν όλες οι σχετικές υπεύθυνες δηλώσεις, σχέδια μελέτες, πρότυπες περιβαλλοντικές δεσμεύσεις, οι οποίες υπόκεινται σε έλεγχο οποιαδήποτε στιγμή. Προφανώς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τίποτα για το ακίνητο, την άδειά του, το είδος της εγκριθείσας δραστηριότητας (π.χ αποθήκη, εργαστήριο χαμηλής ή μέσης όχλησης κλπ).

Αυτό είναι αφενός, αντικείμενο έρευνας μηχανικού, αφετέρου της αρμόδιας υπηρεσίας να ελέγξει εάν έχουν τηρηθεί οι όροι και οι προϋποθέσεις της εγκατεστημένης δραστηριότητας.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Διάβασα σε ένα θέμα κάτι για επιτρεπόμενες αποστάσεις από κατοικημένες περιοχές. Θα απευθυνθώ σε μηχανικό της περιοχής μου και θα μάθω περισσότερες λεπτομέρειες.  Καλή συνέχεια

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.