Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λάθος τοποθέτηση της μόνωσης σε χωνευτές μπαλκονόπορτες


Recommended Posts

Σε παλαιότερο thread είχαμε θίξει το σύστημα κατασκευής ιδιωτικών έργων στην χώρα μας (αυτεπιστασία από ιδιοκτήτες χωρίς γνώσεις, μη ύπαρξη μητρώου κατασκευαστών ιδιωτικών έργων, μη πιστοποιημένα συνεργεία και προμηθευτές, ανεπαρκής αμοιβές για σωστή επίβλεψη). Από την στιγμή που ο ίδιος ο ιδιοκτήτης πιστεύει πως θα γίνει ο κατασκευαστής του σημαντικότερου περουσιακού στοιχείου της ζωής του τα λόγια περιτεύουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Παντως μου κανει εντυπωση πως (απο την στιγμη που ηρθε το εξοικονομω και η εξωτερικη μονωση) ...ενταξη πιο παλια ...

Ολοι λεμε οτι η εξωτερικη μονωση ειναι η καλυτερη.

Μεχρι τοτε ολοι λεγαμε και καναμε την μονωση αναμεσα στην τοιχοποιια. αυτην τοτε ηταν η καλυτερη, χρονια ολοκληρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παντως μου κανει εντυπωση πως (απο την στιγμη που ηρθε το εξοικονομω και η εξωτερικη μονωση) ...ενταξη πιο παλια ...

Ολοι λεμε οτι η εξωτερικη μονωση ειναι η καλυτερη.

Μεχρι τοτε ολοι λεγαμε και καναμε την μονωση αναμεσα στην τοιχοποιια. αυτην τοτε ηταν η καλυτερη, χρονια ολοκληρα.

 

η ενδιάμεση μόνωση δεν είναι κακή επιλογή. Σε πολλές περιπτώσεις, ειδικά στην Βόρεια Ελλάδα είναι πιο αποδοτική απο την εξωτερική θερμομόνωση. 

Link to comment
Share on other sites

Συμ

 

η ενδιάμεση μόνωση δεν είναι κακή επιλογή. Σε πολλές περιπτώσεις, ειδικά στην Βόρεια Ελλάδα είναι πιο αποδοτική απο την εξωτερική θερμομόνωση. 

Συμφωνω...όπως συμφωνουσα και πριν χρονια.

Υπαρχουν θετικα και αρνητικα σε ολες.

Εσεις κ.Ροδοπουλε για την περιοχη μου (Θεσσαλια και λιγο πιο ορεινα οχι διπλα στη θαλασσα) τι θα προτεινατε για μονωση ως κατασκευαστικη επιλογη;

Link to comment
Share on other sites

Με τα νέα υλικά που είναι διαθέσιμα στην αγορά, δεν θα έπρεπε να τοποθετείται καθόλου ενδιάμεση μόνωση, παρά μόνο εξωτερική σε οποιαδήποτε περιοχή της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Συμ

 

Συμφωνω...όπως συμφωνουσα και πριν χρονια.

Υπαρχουν θετικα και αρνητικα σε ολες.

Εσεις κ.Ροδοπουλε για την περιοχη μου (Θεσσαλια και λιγο πιο ορεινα οχι διπλα στη θαλασσα) τι θα προτεινατε για μονωση ως κατασκευαστικη επιλογη;

 

Εχω ήδη δώσει στο άρθρο μου

 

http://bit.ly/1Sz1Wfx

 

το βασικό υλικό ώστε να μπορέσουμε να σχεδιάσουμε και να επιλέξουμε.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.