Μετάβαση στο περιεχόμενο

Linetype για ξερολιθιά


Recommended Posts

δεν θα επρεπε να ειναι σε μορφή *.lin?

τα κατεβασα αλλά δεν μπορώ να το ανοίξω.... Από ποιο μενού του autocad θα το ανοίξω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Επειδή μπήκα και σε μια άλλη εξίσου "παλιά" συζήτηση, στην οποία όμως τα link δε λειτουργούσαν. Έχει κάποιος linetype για ξερολιθιά, διότι δεν έχω το εργαλείο express tool στο autocad να φτιάξω μόνος μου. 

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτά που ανέβασα... ίσως έχει μέσα αυτό που ψάχνεις.... δε θυμάμαι...μάλλον τα είχα ανεβάσει και παλαιότερα...

TOPO LINETYPES.rar

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Lou ευχαριστώ για το χρόνο σου. Δυστυχώς δεν υπήρχε μέσα, αυτή που ήθελα, αλλά κάπου θα μου χρειαστούν αυτές που είχες.

 

Ψάχνοντας στο internet κατάλαβα ότι δε χρησιμοποίησα σωστά το παραπάνω αρχείο. Τελικά υπήρχε αυτό που ήθελα.

Να πω σε όσους δε γνωρίζουν (σήμερα το βρήκα και εγώ) πως για να ανοίξετε αρχεία που χρησιμοποιούν σχήματα, πρέπει πρώτα να τα αποθηκεύσετε στο autocad , και έπειτα να κάνετε load στο αντίστοιχο μενού. Στο παραπάνω φάκελο για παράδειγμα ,αν δεν αποθηκεύσετε πρώτα το αρχείο .SHX, θα σας βγάζει λάθος στο linetype τάδε ,τάδε ,τάδε που θα είναι οι linetypes που χρησιμοποιούν τα σχήματα. Η αποθήκευση γίνεται στο φάκελο support , (C:\Users\..........\autodesk\aca 20..\enu\support ). Με λίγο ψάξιμο θα βρείτε τη διεύθυνση στο δικό σας υπολογιστή.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Lou,

 

σσσσσωραίος ρε φίλε!

 

Ειδικά αυτή η αριστερή και η δεξιά ξερολιθιά πολύ θα με βολέψουν!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.