Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτη φυσικού αερίου σε πώληση διαμερίσματος


El_Fadakis

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχω αγοράσει ένα νεόδμητο σπίτι με έτος οικοδομικής άδειας 2022.

Το σπίτι παραδόθηκε με μία συγκεκριμένη μελέτη φυσικού αερίου που καταλήγει στην κουζίνα των αρχικών σχεδίων. Όταν εγώ μπήκα στο σπίτι, άλλαξα θέση της κουζίνας (1 - 2 μέτρα μακριά) και ξήλωσα τον σωλήνα του φυσικού αερίου.

Σε πιθανή πώληση του διαμερίσματος, υπάρχει κάποιο νομικό κόλλημα; Αν ναι, χρειάζεται κάτι παραπάνω από μία νέα μελέτη για την νέα θέσης της κουζίνας (ή και απλά κατάργηση της προεγκατάστασης φυσικού αερίου);

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρεύμα έχει το διαμέρισμα; Αν ναι, ας μην ασχοληθείτε με αυτό το θέμα προς το παρόν. Ίσως και να μη σας δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kcher said:

Ρεύμα έχει το διαμέρισμα; Αν ναι, ας μην ασχοληθείτε με αυτό το θέμα προς το παρόν. Ίσως και να μη σας δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα

Όχι ακόμη δεν έχει πάρει ρεύμα το διαμέρισμα, αναμένεται ο ελεγκτής δόμησης.

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα θα πρέπει να γίνει αναθεώρηση της άδειας, σε συνεννόηση με τους Επιβλέποντες Μηχανικούς σας. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω αν έχετε "Επιβλέποντες Μηχανικούς" ή αγοράσατε ένα διαμέρισμα σε μια πολυκατοικία που έχτισε κάποιος. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.