Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επένδυση με πάνελ πέτρας


JTB

Recommended Posts

Για όσους δεν γνωρίζουν εννοώ τα νέα αυτά υλικά από μίγμα τσιμέντου και ρητινών, εύκαμπτα πάνελ με όψη πέτρας σε διάφορα χρώματα... Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω συγκεκριμένες εταιρίες ή website γιαυτό γενικολογώ...

Τέλος πάντων αν κάποιος τα έχει χρησιμοποιείσει μπορεί να μου πει τη γνώμη του? Δεν με ενδιαφέρει τόσο το αισθητικό κομμάτι αφού αυτό το αποφασίζει τελικά ο πελάτης, με ενδιαφέρει πολύ η αντοχή και η συμπεριφορά στο χρόνο... Ιδιαίτερα σε πιο εξοχικές τοποθεσίες...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα είδα σε μία έκθεση πρόσφατα. Μπορώ να πω ότι είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακό το αποτέλεσμα για να ντύσεις εύκολα και οικονομικά μία επιφάνεια (ακόμα και κυκλικές κολώνες) αλλά δεν συστήνεται για εξωτερικούς χώρους καθότι είναι υλικό με χρώμα που εύκολα μπορεί να αποχρωματιστει από την βροχή και την υπεριώδη ακτινοβολία. Επίσης τα κοψίματα του σε γωνίες θέλουν ιδιαίτερη μαεστρία. Ας μείνει κρυφό μεταξύ μας ότι στην ίδια έκθεση όπως λύγιζα στα χέρια μου ένα δείγμα από αυτό , κόπηκε στα δύο.... Ντράπηκα, αμέσως το άφησα στην άκρη και έφυγα...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σαφώς και θα κοπεί, δεν ξέρω τι ακριβώς είδες, σου στέλνω με μήνυμα το site της εταιρίας που χρησιμοποίησα... Αυτό το σημείο επισκευάζεται με κόλλα και δεν φαίνεται, αν είδες κανένα σχεδόν δείγμα δεν έχει έντονα χρώματα... Βασικά το χρώμα απ'οτι έμαθα είναι επίσης για εξωτ. χώρο και πωλείται και ξεχωριστά για μικροεπεμβάσεις...

Το μεγάλο κακό είναι ότι δεν υπάρχει κανένα υλικό για αδιαβροχοποίηση καλή και δεν μπορεί να επισκευαστεί καθόλου μετά από graffiti...

Εγώ πάντως σε ένα μικρό εργάκι (δημιουργία ψευδο-υποστυλωμάτων) είχα καλό αποτέλεσμα και ευχαριστημένο πελάτη... Είναι μόλις 2 χρόνια που το έκανα οπότε μένει να δούμε αργότερα... Πάντως η εταιρία θεωρεί ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και γιαυτό επενδύει και βορεινούς τοίχους σε εξοχικές κατοικίες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.