Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιορισμός εμβαδού πέργκολας


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει περιορισμός στο εμβαδό της πέργκολας που μπορεί να φτιάξει κάποιος σε δώμα (με την προυπόθεση φυσικά ότι βρίσκεται μέσα στο ιδεατό στερεό). Εννοώ ότι αν προσπαθήσω να βγάλω άδεια για μία πέργκολα 60 τ.μ. (μεταλλική) θα μου το περάσουν? (σε μία ταράτσα κατα προσέγγιση 100 τ.μ.)

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται η κάλυψη της πέργκολας με κεραμοσκεπή (υποθέτω πως όχι αλλά θέλω να είμαι σίγουρη)!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ελένη

Link to comment
Share on other sites

η καλυψη της περγκολας με οποιοδηποτε υλικο απαγορευεται, η περγκολα υφισταται ως "στηριξης φυτών" και μόνο.

 

περιορισμος στο εμβαδο δεν αναφερεται στο ΓΟΚ απ' όσο ξερω αλλα σίγουρα στην ΕΠΑΕ θα υπάρξουν αντιρρήσεις για τον φόβο των Ιουδαίων.

Link to comment
Share on other sites

Καλυψη της περγκολας απογορευεται (αν και εγω πιστευω οτι η μη μονιμη τεντα επιτρεπεται). Οσο για αδεια γιατι δε περνας απο την πολεοδομια να τους ρωτησεις αν θα στην επιτρεψουν έστω και με περιορισμόυς;

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρό είναι γεγονός πως και στις ΕΠΑΕ μου λένε κάτι τέτοια για 50%, μήπως υπάρχει καμμία εγκύκλιος και δεν το ξέρω?

 

επειδή συνήθως μαλώνω, δεν το έχω συζητήσει ποτέ το πού βασίζονται και μου λένε για 50%

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρό είναι γεγονός πως και στις ΕΠΑΕ μου λένε κάτι τέτοια για 50%, μήπως υπάρχει καμμία εγκύκλιος και δεν το ξέρω?

 

επειδή συνήθως μαλώνω, δεν το έχω συζητήσει ποτέ το πού βασίζονται και μου λένε για 50%

 

Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός, από όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.