Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΑΟΚ είσαι...


dratsiox

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρώτη επαφή ΠΑΟΚ ΑΡΗΣ:

2001 Φεβρουάριος (αν θυμάμαι καλά) με φίλους στη Θεσσαλονίκη. Οι μισοί ΠΑΟΚ οι μισοί Άρης. Μου λένε έλα να δεις τον αγώνα. Πάω με τα ΠΑΟΚΙΑ στην Τούμπα. Πήγαμε λίγο νωρίς πριν πλακώσουν οι Μαο-μαο. Μπαίνουμε καθόμαστε και στη κερκίδα των "φιλοξενουμένων" καμιά δεκαριά "φιλοξενούμενοι". Με το που μπαίνουμε οι φίλοι δείχνουν αμέσως... τα γεννητικά του όργανα προς τους φιλοξενούμενους με τα αντίστοιχα σχόλια. Μέχρι εκεί καλά! Σε κάνα μισάωρο αρχίζουν να πέφτουν απ' έξω φωτοβολίδες, φωνές, χαλασμός κυρίου!!!. Μη φοβάσαι μου λένε...ήρθαν τα σκουλήκια!!! Καλά, λέω. Μπαίνουν και οι υπόλοιποι Μαο-μαο, μας μοιράζουν χαρτάκια...και αρχίζει το πανηγύρι!!! Η κερκίδα μυρίζει λιβάνι (μόλις είχαν γυρίσει από την εκκλησία τα παιδιά) και με 0 θερμοκρασία βγάζουν τις μπλούζες (!!!) και αρχίζουν τα γαλλικά!!! Ήταν ένα κάπως για μένα… αφού φόραγα μπουφάν και γάντια!!!

 

Μετά τον αγώνα τρέχοντας στο σπίτι γιατί μερικοί διαφώνησαν με το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα και η αστυνομία προσπαθούσε να τους πείσει να το δεχτούν!!!

 

Περιττό να πω πως όταν βρεθήκαμε οι μεν και δε στο σπίτι όλοι είχαν μαζί τους πλαστικά καθίσματα από το γήπεδο για ενθύμιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου,

 

Είναι γνωστό οτι μας ζηλεύουν μεγάλες ομάδες από την Ευρώπη, με την Ελλάδα δεν τίθεται θέμα καμία δεν μπορεί να φτάσει ούτε στο ελάχιστο το μεγαλείο του ΠΑΟΚ, αλλά θα παρακαλούσα να κρατήσουμε ένα επίπεδο αφού όπως είναι γνωστό όλοι οι του ΠΑΟΚ φίλαλθοι είναι από καλές οικογένειες, έχουν σπουδές στο εξωτερικό, εξαιρετικοί μουσικοί, καλλιτέχνες μεγάλου βεληνηκούς, κ.α.

Καταλαβαίνετε ότι δεν αρμόζει σε έναν ΠΑΟΚ να εκφραζόμαστε έτσι απότομα και με εκφράσεις που συναντάμε στην λαϊκή.

Η ομάδα εχει επίπεδο και το δείχνει συνέχεια.

Επίσης δεν ασχολούμαστε με τίποτα άλλο εκτός απο τον ΠΑΟΚ. Δεν μας ενδιαφέρουν οι άλλοι. Είναι απλά για να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

εδώ να συμπληρώσω και την προσφορά της δικιάς μου ομάδας

στον πολιτισμό κόβοντας το αυτί ενός διαιτητή και περιφέροντας

την ματωμένη μπλούζα του σε πορεία στους δρόμους της πόλης

αλλά επίσης και την έμπνευση που είχαμε κάποτε να πετάξουμε εντός του

αγωνιστκού χώρου όχι μπουκάλια και φωτοβολίδες αλλά ένα

παρατημένο ΠΑΠΑΚΙ που βρισκόταν εκτός του γηπέδου

έτσι για να μη μας πουν και τσιγγούνηδες

Link to comment
Share on other sites

το thread ειναι αυστηρά απρομαυρο.

 

πας, παναιτωλικός κλπ να πάτε αλλού, άντε μπράβο γιατι θα σας κάνω βουντού (και μένα τα βουντού ΠΑΝΤΑ πιάνουν).

 

κατάλαβατε alex + chrisven? αλλιως παίρνετε τα ρίσκα.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.