Μετάβαση στο περιεχόμενο

"Τακτοποίηση Η.Χ.", νομικές διαστάσεις και ΜΜΕ


stopaeng

Recommended Posts

Για όσους σαν τον ZAVI αγαπούν τις λατινικές εκφράσεις... Καλά τα είπατε, αλλά το Galactica τι το έχετε και δεν ρίχνετε μία στο/στον ΥΠΕΧΩΔΕ?

 

Διότι,συνάδελφε,αυτό ακριβώς σημαίνει η έκφραση ''dura lex sed lex''.Σκληρός ο Νόμος-αλλά Νόμος.

Κ επειδή ακριβώς η τοποθέτησή μου στα θρεντς των ημιυπαιθρίων με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο με την άποψη του ΜΑΚΑΡ,ότι δηλαδή ο συγκεκριμένος Νόμος ΔΕΝ είναι αντισυνταγματικός,''οφείλω'' να τον δεχτώ όσο αρπαχτούλης κ αν είναι μην κάνοντας ΚΑΜΙΑ κίνηση.Το τί κρύβει ο Νόμος αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο,κ καθώς μου αρεσει πολύ να ξεμπροστιάζω την πραγματική σκέψη των διοικούντων σχολιάζω ανώδυνα την ουσία του μέσα σε αυτό το χώρο,από τον καναπέ κ εντελώς αντιακτιβιστικά.Είμαι απλά ένα τσογλανάκι με θράσσος κ όσο ξύλο κ να φάω δεν το βουλώνω.ΚΑΙ μεταφορικά ΚΑΙ κυριολεκτικά.Κ όταν έρχεται η σειρά μου,δέρνω κ εγώ.Τίποτα παραπάνω...ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Τώρα για το Galactica...Είμαι ο Gaius Baltar κ το Galactica δεν μου ανήκει,πολύ απλά ανήκει στον Admiral Adama.Ο Gaius Baltar είναι αυτός που προσπαθεί πάντα να βολέψει την πάρτη του κ πάντα με τη συντροφιά αγγελικών πλασμάτων,της Caprica Six κ της Dianna σε όργια τριπλέτα,ενίοτε όταν τον βολεύει διακυρήττει το ''λόγο του Θεού''.Ελπίζω να σε κάλυψα δις!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.