Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σημειώσεις για Μεταλλικές Κατασκευές


 

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να postάρω καθώς δεν είμαι Πτυχιούχος, αλλα Τελειόφοιτος Μηχανολόγος, απο Τει, και θα ήθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει...

 

Παλεύω απεγνωσμένα να περάσω ένα μάθημα, τις Μεταλλικές Κατασκευές. Αν κάποιος ασχολείται με το αντικείμενο και έχει όρεξη να μου στείλει σημειώσεις, η οτιδήποτε υλικό έχει ώστε να βγάλω μια άκρη. Οτι έχετε σχετικα με φατνώματα, ηλώσεις κυρίως, αλλα και ότι άλλο σχετικό είναι ευπρόσδεκτο!

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ένα μάθημα είναι; Αν αρχίσει και σου στέλνει ο καθένας ότι έχει, τότε θα πελαγώσεις...

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται αυτό που ζητάς, αλλά ακόμα κι αν επιτρέπεται, θα πρέπει να δώσεις περισσότερα στοιχεία για την ύλη του μαθήματος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δημήτρη,

 

Ναι, ενα μάθημα είναι, κι εγω δεν ξέρω αν επιτρέπεται, αλλα wtf, απλά ρωτησα αν έχει κανεις σχετικές σημειώσεις, δεν ζήτησα και ναρκωτικά!

 

Αν ωστόσο απαγορεύεται, θα μου το πουν λογικά :S

 

Αν είχε κάποιος ύλη σχετικά με αυτά που ζήτησα, (φατνώματα - ηλώσεις) πιστεύω θα ήταν υπεραρκετό για μένα, και θα περνούσα το μάθημα, που αυτό είναι το ζητούμενο :)

 

Μην φανταστείς τίποτα εξειδικευμένο, απλά να πιαστώ απο κάπου να βγάλω άκρη μ'αυτό το μάθημα!

 

Το ζητάω απο εδώ, ως την τελευταία μου ελπίδα, καθώς το μάθημα θα το δώσω σε 1 βδομάδα+, και θα πρέπει να πάω Καβάλα τελευταία στιγμή, καθώς είμαι λίγο πιεσμένος απο τη δουλειά.

 

Δεν έχω την ευκολία να πάω μερικές μέρες νωρίτερα ώστε να κατατοπιστώ με τις "ντόπιες" σημειώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα φίλο μηχανολόγο που τελείωσε στην Καβάλα και είχε και αυτός για τελευταίο μάθημα το ίδιο μαζί με την μηχανική. Τον είχα βοηθήσει και στα δύο μαθήματα.

 

Στο θέμα μας τώρα, αν θυμάμαι καλά στις μεταλλικές κάνετε ελέγχους μόνο με μέγιστες επιτρεπόμενες τάσεις και αν πάρεις οποιοδήποτε καλό βιβλίο θα πελαγοδρομήσεις άδικα. Καλύτερα να ψάξεις από συμφοιτητές σου σημειώσεις και παλιά θέματα λυμένα. Θα προσπαθήσω να βρω σημειώσεις για το μάθημα αλλά δεν πιστεύω να τις βρω έγκαιρα.

 

Καλή επιτυχία στην εξεταστική.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://mycourses.ntua.gr

 

 

Να αποδεκτείς να ανοίξει το site και μετά αριστερά στα μαθήματα->Σιδηρές Ι-ΙΙ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.