Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επισκευή παλαιάς οικίας μέσω ΕΣΠΑ


Diogenes

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Το site σας μου φάνηκε πολύ προσεγμένο και είπα να εγγραφώ μπας και βγάλω άκρη;)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα επισκευής παλαιάς πέτρινης οικίας μέσω ΕΣΠΑ ή άλλου προγράμματος. Έχω μία τέτοια οικία στην Κοζάνη και είμαι έτοιμος για εργασίες με δικά μου έξοδα ενώ διάφοροι λένε ότι θα γίνουν επιδοτήσεις χωρίς όμως να λένε συγκεκριμένα πράγματα. Υπάρχει κάποιος να ξέρει κάτι ? θέλω να επισκευάσω την σκεπή

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

θα παίξει σε λίγο καιρό απ' ότι έχω ακούσει επιδότηση για την αντικατάσταση κουφωμάτων

και επισκευή στέγης.

δεν ξέρω αν είναι στα πλαίσια του ΕΣΠΑ είναι πάντως πρόγραμμα επιδοτούμενο που έχει

στόχο την μείωση της κατανάλωσης της ενέργειας ενός σπιτιού για θέρμανση-ψύξη.

περιορισμό θα αποτελεί η παλαιότητα. πρέπει το σπίτι να είναι προ του 1985 αν δεν κάνω λάθος.

 

ψάξτο όμως και εσύ λίγο καλύτερα γιατί δεν είμαι και 100% σίγουρος.

αν έχεις κάποιο γνωστό με κουφώματα-αλουμίνια και τέτοια ρώτα τον καλύτερα

αυτοί θα ξέρουν μιας και είναι άμεσα ενδιαφερόμενοι

Link to comment
Share on other sites

Προ του 1980. Ουσιαστικά το πρόγραμμα αναφερεται στα κτίρια που κτίστηκαν προ του κανονισμού θερμομόνωσης του 79.

 

κοίτα και εδώ:http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=8067&page=2

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ η ποιότητα του διαλόγου μεταξύ των συναδέλφων και του ιδιώτη.

Μπράβο παιδιά και από εμένα, στο βαθμό που μπορούσατε ήσασταν κατατοπιστικότατοι.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει και άλλο πρόγραμμα ειδικά για αποκατάσταση όψεων πέτρινων οικιών σε χωριά με μέγιστο προυπολογισμό αν θυμάμαι καλά τα 40.000Ε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.