Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άρνηση χορήγησης εγγράφου από υπάλληλο πολεοδομίας


Xristina K.

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Kαλά, λύση για τον υπάλληλο "θα δω τι θα κάνω" είναι μία [κι αφού είσαι και γυναίκα πιάνει σίγουρα]. Αρχίζεις και φωνάζεις, ουρλιάζεις, κάνεις φασαρία. Με την πρώτη ευκαιρία θα τονίσει αρνητικά ότι είσαι γυναίκα. Εκεί εσύ πετάς ένα χαριτωμένο "δηλαδή εσύ θέλεις να πεις ότι λογίζεσαι για άντρας;"...

Το χτύπημα είναι κάτω από την μέση και η δουλειά σου θα γίνει με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων.

Ζείτε σε μεγάλες πόλεις που η "ανωνυμία" βασιλεύει και δεν το εκμεταλλεύεστε! :razz:

 

Yγ: Το παραπάνω αναφέρθηκε με μια δόση χιούμορ. Αν και άντρας, το έχω εφαρμόσει εναντίον γυναίκας υπαλλήλου σε μεγάλη πόλη κι είχε άμεσα αποτελέσματα. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι είχα απόλυτο δίκιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Yγ: Το παραπάνω αναφέρθηκε με μια δόση χιούμορ. Αν και άντρας, το έχω εφαρμόσει εναντίον γυναίκας υπαλλήλου σε μεγάλη πόλη κι είχε άμεσα αποτελέσματα. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι είχα απόλυτο δίκιο!!!

 

Ωχ..Δεν θέλω να φαντάζομαι την σκηνή!:P

 

Xristina K. αναμένω το χαριτωμένο: "Μα αφού δεν έχουμε φάκελο, δεν είναι υφιστάμενο":rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kαλά, λύση για τον υπάλληλο "θα δω τι θα κάνω" είναι μία [κι αφού είσαι και γυναίκα πιάνει σίγουρα]. Αρχίζεις και φωνάζεις, ουρλιάζεις, κάνεις φασαρία. Με την πρώτη ευκαιρία θα τονίσει αρνητικά ότι είσαι γυναίκα. Εκεί εσύ πετάς ένα χαριτωμένο "δηλαδή εσύ θέλεις να πεις ότι λογίζεσαι για άντρας;"...

Το χτύπημα είναι κάτω από την μέση και η δουλειά σου θα γίνει με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων.

Ζείτε σε μεγάλες πόλεις που η "ανωνυμία" βασιλεύει και δεν το εκμεταλλεύεστε! :razz:

 

Yγ: Το παραπάνω αναφέρθηκε με μια δόση χιούμορ. Αν και άντρας, το έχω εφαρμόσει εναντίον γυναίκας υπαλλήλου σε μεγάλη πόλη κι είχε άμεσα αποτελέσματα. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι είχα απόλυτο δίκιο!!!

 

Μακάρι να πιάνανε τέτοια σε αυτόν (όχι ότι τα καταφέρνω με υστερίες....ομολογώ είμαι σκράπας) αλλά είναι στην κατηγορία υπαλλήλων "δεν καταλαβαίνω τίποτα". Αφού μέχρι και τον προϊστάμενο "γείωσε"

υ.γ. όπως αποδείχθηκε είχα δίκιο...απλά το βρήκα σε άλλη πολεοδομία...

 

Ωχ..Δεν θέλω να φαντάζομαι την σκηνή!:P

 

Xristina K. αναμένω το χαριτωμένο: "Μα αφού δεν έχουμε φάκελο, δεν είναι υφιστάμενο":rolleyes:

 

Εννοείται !!!!

 

Πληροφορήθηκα από "μηχανικό" πολεοδομίας ότι για να καταθέσω την οικοδομική άδεια για χρωματισμό ότι πρέπει πρώτα να φτιάξω φάκελλο για εξαίρεση από κατεδάφιση βάση Ν.1512!!! (χαχαχαχα)

 

Αφού βγει η απόφαση και εντός 2 μηνών πρέπει να ξεκινήσω διαδικασία νομιμοποίησης του κτηρίου και να ξαναγίνουν όλα τα σχέδια με τον ισχύοντα ΓΟΚ (αγέννητη ακόμα...)

Link to comment
Share on other sites

Με το που ειδα το πρωτο σου post το μυαλο μου πηγε στην Πολεοδομία Μαρκοπουλου!!!!!

Ψαχνω μια αδεια του 73, που ήδη απο πρωτο επιτοπιο ψαξιμο λείπει ο φακελος!

Λες να ακολουθήσω την διαδρομή σου???

Link to comment
Share on other sites

Η πολεοδομία Μαρκόπουλου είναι μια πληγή και θα παραμείνει από την στιγμή που έχει στην αρμοδιότητα της μία τεράστια έκσταση με πραγματικά ελάχιστο προσωπικό. Όλοι ταλαιπωρούμαστε καθημερινά από τον τρόπο που λειτουργεί το σύστημα και μάλιστα όχι μόνο στον χώρο της πολεοδομίας, αλλά επιτρέψτε μου να πω ότι ισχύει για όλες της συναλλαγές μας με το δημόσιο. Έχω πάντως την αίσθηση ότι σε μία πολεοδομία με εξαιρετικά μεγάλο ποσοστό διαχείρισης αυθαιρέτων, χαμένων και ‘χαμένων’ φακέλων , και ατμόσφαιρα πολλές φορές επιθετικής και από ‘αδικημένους’ είτε αυτοί είναι υπάλληλοι είτε είναι συνάδελφοι μηχανικοί είτε είναι πολίτες, θα πρέπει εμείς να πρώτοι να υπερβαίνουμε εαυτό και να συμβάλουμε με όσο μπορούμε στο να λειτουργούν οι πολεοδομίες μας σωστά και όπως εμάς μας ικανοποιεί. Μην ξεχνάμε ότι είναι και δικός μας εργασιακός χώρος και ότι μέχρι ένα σημείο είμαστε και εμείς υπεύθυνοι για την πορεία του. Ας ήμαστε λοιπόν ψύχραιμοι και ας δείχνουμε στους συνάδελφους που εργάζονται, εκεί ότι έχουμε καλή διάθεση για την έκβαση των υποθέσεών μας και δεν είμαστε σε καμία περίπτωση σε διαφορετικά στρατόπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Ας ήμαστε λοιπόν ψύχραιμοι και ας δείχνουμε στους συνάδελφους που εργάζονται, εκεί ότι έχουμε καλή διάθεση για την έκβαση των υποθέσεών μας και δεν είμαστε σε καμία περίπτωση σε διαφορετικά στρατόπεδα.

 

Εννοείται είμαστε σε τελείως διαφορετικά στρατόπεδα. Το μόνο που πρέπει να κάνουν είναι η δουλεία τους. Εμείς χάνουμε ένα κάρο μεροκάματα για τα αυτονόητα.

 

Προσωπικά την κατάργησα την πολεοδομία Μαρκοπούλου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον chris12

όχι σε διαφορετικά στρατόπεδα, σε άλλο πλανήτη βρίσκονται οι συγκεκριμένοι """συνάδελφοι""", οι οποίοι έχουν διαγράψει όχι μόνο τις γνώσεις τους απο το πολυτεχνείο, αλλά και τους τρόπους τους. Απο μηχανικοί έχουν γίνει γραφειοκράτες-εξουσιαστές που εκμεταλλεύονται την μονιμότητα, την απουσία οποιουδήποτε ελέγχου της διοίκησης και την πολυπλοκότητα της νομοθεσίας για να δημιουργήσουν το μικρό τους φέουδο.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ειδα το πρωτο σου post το μυαλο μου πηγε στην Πολεοδομία Μαρκοπουλου!!!!!

Ψαχνω μια αδεια του 73, που ήδη απο πρωτο επιτοπιο ψαξιμο λείπει ο φακελος!

Λες να ακολουθήσω την διαδρομή σου???

 

Συνάδελφε! Τα αρχεία των αδειών οικοδομών που βρίσκονται στα Μεσόγεια έχουν την εξείς κατανομή στις πολεοδομίας της Αττικής

 

Από 1-1-73 μέχρι....ίσως σήμερα: Πολεοδομία Περαιά

 

1-1-71 έως 31-12-72 στην Πολεοδομία Αιγάλεω

 

και τέλος από 31-12-70 και πίσω είναι στην Συγγρού

 

τουλάχιστον αυτά βρήκα από τον μαραθώνιο των τελευταίων ημερών

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται είμαστε σε τελείως διαφορετικά στρατόπεδα. Το μόνο που πρέπει να κάνουν είναι η δουλεία τους. Εμείς χάνουμε ένα κάρο μεροκάματα για τα αυτονόητα.

 

Προσωπικά την κατάργησα την πολεοδομία Μαρκοπούλου.

 

Προσωπικά έχασα 4 μεροκάματα απλά για ένα χαρτί που να λέει ότι τα αρχεία δεν υπάρχουν!

 

Συμφωνώ με τον chris12

όχι σε διαφορετικά στρατόπεδα, σε άλλο πλανήτη βρίσκονται οι συγκεκριμένοι """συνάδελφοι""", οι οποίοι έχουν διαγράψει όχι μόνο τις γνώσεις τους απο το πολυτεχνείο, αλλά και τους τρόπους τους. Απο μηχανικοί έχουν γίνει γραφειοκράτες-εξουσιαστές που εκμεταλλεύονται την μονιμότητα, την απουσία οποιουδήποτε ελέγχου της διοίκησης και την πολυπλοκότητα της νομοθεσίας για να δημιουργήσουν το μικρό τους φέουδο.

 

Πολυτεχνείο? Στην καλύτερη περίπτωση ίσως....

 

υ.γ. εμείς πρέπει να ήμασταν στο ίδιο έτος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.