Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όρια οικοπέδου απο λεκάνη ηρεμίας και ορισμός


 
skan

Recommended Posts

  • 1 year later...

Καλησπερα σας

 

Θα ηθελα και εγω μια μικρη βοηθεια καθως εχω το ιδιο προβληματακι.

 

Στην περιοχη της Ασπροβαλτας(Β.Ελλαδα) εχω ενα οικοπεδο και εδω και 2 χρονια ανοιξανε ακριβως μπροστα μου μια αρκετα μεγαλη τρυπα και οταν ρωτησα τι και πως μου ειπανε οτι ειναι λεκανη ηρεμιας.Η αληθεια ειναι οτι αυτη η τρυπα(γιατι τρυπα ειναι και μαλιστα μεγαλη)δεν εχει καποιο στοιχειο που να την χαρακτιριζει ως λεκανη ηρεμιας.Βρισκεται κολλητα με το οικοπεδο μου και δυστηχως για εμενα δεν μπορω να κανω τιποτα,μιας και ειναι τεραστια και επικινδυνη.Ρωτησα και μου ειπανε οτι ειναι της Εγνατιας οδου.Βεβαια η Εγνατια οδος βρισκεται αρκετα μετρα πιο πανω(πανω απο 20)

 

Θα ηθελα αν γνωριζει καποιος/α να μου πει αν οντως μπορει να συμβει αυτο,αν μπορω να κανω κατι η που να απευθυνθω γιατι ο ενας με στελνει στον αλλον.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η λεκανη ηρεμιας αφορα εργο διευθετησης ρεματος .

Αρα θα πρεπει να προηγηθει η οριοθετηση του ρεματος οποτε με βαση τις αποστασεις απο τις οριογραμμες ρεματος θα κινηθεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.