Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έχω μια απορία


shelby

Recommended Posts

Γιατί ορισμένοι απο το forum έχουν τελείως εχθρική στάση απέναντι στα ΤΕΙ; Τι τους έκαναν τα ΤΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

shelby ποια η χρησιμότητα του θέματος ?

 

Που θες να καταλήξει ?

 

Θα βγεί κάποιο συμπέρασμα ή απλά αντιπαράθεση και γέμισμα σελίδων ?

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα βγεί κάποιο συμπέρασμα ή απλά αντιπαράθεση και γέμισμα σελίδων ?

 

Συνάδελφε και φιλέ τολμώ να προσθέσω, κατά 99% θα κλειδωθεί μετά από λίγα posts και θα φάμε όλοι από μία κίτρινη για spam. Αφού ξέρεις πως είναι αυτά τα νήματα, αυτές οι ερωτήσεις αν θες γενικότερα, πλακατζίδικο spam μόνο και μόνο για να μην είναι flame war και ανέβουν οι τόνοι, μέχρι να μπει λουκέτο.

 

Πως λέμε "Η ιστορία επαναλαμβάνεται"? Ένα τέτοιο πράγμα! Είναι παράδοση μου φένεται!:P

 

Τι συμπέρασμα μπορεί να προκύψει? Εγώ θεωρώ πως όλοι είμαστε συνάδελφοι, όλοι τρέχουμε και κινούμαστε και αγωνιούμε στον τεχνικό τομέα ως μηχανικοί με διαφορετική εκπαίδευση για να βγάλουμε τα προς το ζην κάνοντας κάτι που μας ευχαριστεί και μας "γεμίζει" ως δημιουργικό έργο. Θεωρώ ότι (σε έναν ιδανικό κόσμο?:D) όλοι πρέπει να προσπαθούμε για να έχουμε δικαιώματα που πραγματικά μας αξίζουν και προκύπτουν από τις γνώσεις μας, για τις οποίες (θα) λαμβάνουμε ευθύνη εφ΄όρου ζωής. Άλλοι δεν το βλέπουν έτσι και τραβάνε γραμμές και σύνορα με αποτέλεσμα να δημιουργούνται αντιπαλότητες (ή να φαίνεται ότι δημιουργούνται καθώς παίζουν και οι παρεξηγήσεις). Όπως και να έχει η μοίρα του νήματος είναι προκαθορισμένη. Το πόσο γρήγορα θα κλειδωθεί έχει να κάνει με το αν θα παραμείνουμε στο πλακατζίδικο spam ή θα αναρτηθεί μια τοποθέτηση με σοβαρό τόνο και θα γίνει χαμός.:rolleyes:

 

Τεσπα εγώ το αφήνω εδώ, έχω αρχίσει πάλι να πετάω spam αριστερά-δεξιά... όχι τπτ άλλο αλλά τοποθετήθηκα και επί του θέματος vampires-werewolves!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ποια η χρησιμότητα του θέματος ?

 

Που θες να καταλήξει ?

 

Θα βγεί κάποιο συμπέρασμα ή απλά αντιπαράθεση και γέμισμα σελίδων ?

 

 

Μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι κάποιοι εδώ μέσα δεν συμπαθούν τα ΤΕΙ και ρώτησα για ποιό λόγο. Δεν υπάρχει αντιπαράθεση. Καθένας θα κάνει αυτό που θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ συναδέλφων δεν υπάρχει ούτε προκατάληψη, ούτε μίσος, ούτε αντιπάθειες στοχευμένες στους ΤΕ.

 

Εξάλλου άλλο είναι το πνεύμα του φόρουμ.

 

Αφιλοκερδής, αμερόληπτη συνεργασία συναδέλφων πάνω σε απορίες, τεχνικά θέματα, συζητήσεις επί προβληματισμών κλπ κλπ

 

8-)

 

την καλημέρα μου και καλή συνέχεια σε όλους.

 

Προσοχή στους δρόμους γιατί οι βροχούλες τους κάνανε σαν τα μούτρα των πολιτικών.

Link to comment
Share on other sites

Ένας που κάνει πρακτική στην αγορά επιτρέπεται να δουλεύει Σάββατο γιατί στο βιβλίο της πρακτικής δεν λέει για Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites

Ένας που κάνει πρακτική στην αγορά επιτρέπεται να δουλεύει Σάββατο γιατί στο βιβλίο της πρακτικής δεν λέει για Σάββατο.

 

Ενας που δουλευει υπερωριες πρεπει να πληρωνεται γιατι το 99% δεν τις πληρωνεται.

 

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι θελω να πω.....

Link to comment
Share on other sites

Ενας που δουλευει υπερωριες πρεπει να πληρωνεται γιατι το 99% δεν τις πληρωνεται.

 

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι θελω να πω.....

 

Δηλαδή μου λες ότι πιάνομαι κορόιδο;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολοι αυτοι που δουλευουν υπερωριες ειναι κοροιδα???

 

Η πραγματικοτητα ειναι πιο σκληρη απ'οτι νομιζεις..

 

Κατ'αρχην αυτην την πληροφορια μπορεις να την παρεις επισημα κατευθειαν απο το ΤΕΙ σου..

 

Περαν αυτου ομως προπσαθησε να καταλαβεις την πραγματικη κατασταση που επικρατει εξω.. Η οποια δεν εχει να κανει σε τιποτα με τα θεωρητικα..

Link to comment
Share on other sites

Περαν αυτου ομως προπσαθησε να καταλαβεις την πραγματικη κατασταση που επικρατει εξω.. Η οποια δεν εχει να κανει σε τιποτα με τα θεωρητικα..

 

Ξέρω τι επικρατεί έξω αλλά απλώς μου έδωσες την εντύπωση ότι πιάνομαι κορόιδο. Ξέρω και για τους μήνες που δεν πληρώνεσαι και για τα ένσημα που δεν σου τα βάζουν και για άλλα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.