Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεύθερη εφαρμογή επίλυσης τοπογραφικών


Recommended Posts

Συνάδελφοι μηχανικοί

 

Όλοι μας αναγνωρίζουμε την αξία του ελεύθερου λογισμικού, το χρησιμοποιούμε στη δουλεία μας και επιβραβεύουμε τις προσπάθειες αυτών που το διαθέτουν.

 

Στη προσπάθειά μου να διευκολύνω την κοινότητα, σχεδιάζω ένα σύστημα επίλυσης τοπογραφικών με υποστήριξη εξάρτησης από τα δύο άκρα αλλά και κλειστών οδεύσεων, το οποίο θα είναι on line και ελεύθερο. Θα ήθελα να μου αποστείλετε αρχεία με μετρήσεις από από τα total station σας για να υποστηρίζω διαφορετικούς τύπους οργάνων, με μετρήσεις γωνία απόσταση, αλλά και γωνίας μόνο. Μπορείτε να στείλετε στο [email protected]

 

Ελπίζω να προλάβω να βγάλω την πρώτη έκδοση μέχρι τις 9/11 που θα πάω στρατό ..:smile:

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχήν μπράβο σου. όχι μόνο για αυτή την προσπάθεια αλλά και για τις άλλες που έχεις διαθέσει. προσωπικά τις χρησιμοποιώ καθημερινά.

 

είχα μια παρόμοια σκέψη πρόσφατα καθώς φτιάχνω κάτι και εγώ τον τελευταίο καιρό και μετά θα το διαθέσω στο forum να ενωθούν όλα με τη συγκατάθεση των δημιουργών τους.

 

υ.γ. σου ήρθε το χαρτί? γιατί εγώ ακόμα το περιμένω. ίσως και να συναντηθούμε...

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχήν μπράβο σου. όχι μόνο για αυτή την προσπάθεια αλλά και για τις άλλες που έχεις διαθέσει. προσωπικά τις χρησιμοποιώ καθημερινά.

 

είχα μια παρόμοια σκέψη πρόσφατα καθώς φτιάχνω κάτι και εγώ τον τελευταίο καιρό και μετά θα το διαθέσω στο forum να ενωθούν όλα με τη συγκατάθεση των δημιουργών τους.

 

υ.γ. σου ήρθε το χαρτί? γιατί εγώ ακόμα το περιμένω. ίσως και να συναντηθούμε...

 

 

9/11 Θήβα

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι καλή θητεία και να απολάυσετε την διάρκεια της καθώς είναι ίσως η μόνη περίοδος στην ζωή σας που δεν πρέπει να σκέφτεστε (γιατί άλλοι θα σκέφτονται για σας ) αλλά και η μοναδική φορά που δεν πρέπει να έχετε αγχος για τίποτα (φαί ύπνος όλα πληρωμένα). Με το καλό λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

9 μήνες το κάνανε !!!! Πόσο να τη μειώσεις και με ύπνο????

Στους 9 μου μήνες ακόμα ΝΕΟ με φώναζαν.....

Έλεος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα όργανα όπως ξέρετε μάλλον δεν κατεβάζουν σε έναν τύπο αρχείου, αλλά σε πολλούς, αν μπορούσες να γίνεις πιο σαφής θα βοηθούσε.

 

Θα σου στείλω αρχεία από Leica 705 και Leica 805, αν και θα είχα να προτείνω μία παραμετροποίηση των αρχείων να γίνετε από τους χρήστες, ώστε να είναι ένα το format. Αυτό θα μπορούσε να γίνει και στα όργανα, οπότε να γίνει μία φορα...

 

Περιμένω και την άποψη των συναδέρφων!!!

 

Υ.Γ. καλή θητεία, όσο μικρή ή μεγάλη και να είναι, να είναι ότι πιο εύκολο :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.