Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Τυφλό οικόπεδο


grege39

Recommended Posts

''Απαγόρευση κατάρτισης συμβολαιογραφικών πράξεων παραχώρησης υπό ιδιοτών σε κοινή χρήση εδαφικών λωρίδων οικοπέδων, κείμενων εντός οικισμού μέχρι 2000 κατοίκους και στερούμενων προσώπου επί κοινόχρηστου χώρου, προκειμένου τα οικόπεδα αυτά να καταστούν οικοδομήσιμα"

Το ανωτέρω απο που ως πού απαγορεύει να στραφεί εναντιον του γείτονα και να αποκτήσει δίοδο?μιλάει για απαγόρευση παραχώρησης σε κοινή χρήση τυφλού οικοπεδου,ΔΕΝ μιλάει για απαγόρευση διεκδίκησης (και απόκτησης) πρόσβασης απο τον γείτονα.ΜΗΝ τρελαθούμε τελείως.Εχω πελάτη που κέρδισε τέτοιο δικαστήριο-αν και σε δευτερο βαθμό,και έχω πελάτη που ξεκινάει τώρα τέτοια υπόθεση.

Φίλε grege39 ολα μπορεί να γίνουν στην ελλάδα-με ένα καλό δικηγόρο καί ένα καλό μηχανικό.

Στην υπερ25ετή εμπειρία μου έχω δή να κερδίζονται τα πιο απίθανα πράγματα-που εκ πρώτης όψεως λες αποκλείετε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έως ότου γίνει κάτι με τη 1828/08...ναι. Σημασία δεν έχει εάν απογραφικά ο πληθυσμός είναι >2000 κατοίκων αλλά ποιο είναι το πολεοδομικό status του οικισμού.

Η μόνη περίπτωση εάν δεν γίνει κάτι με την 1828 είναι να υπάρξει πολεοδομική μελέτη του οικισμού.

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι να το παλεψω και οτι γινει..τα διπλανα μου οικοπεδα που (με κλεινουν)μπορουν να οικοδομησουν εφοσον υπαρχει δικια μου εκρεμοτιτα και με κλεινουν ?ο νομος με προφυλασει τουλαχιστον σε τετοια περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.