Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μία σκηνή θεωρείται νόμιμη κατοικία ;


iliekater

Recommended Posts

Ξέρω ότι κάτι τέτοιο μπορεί να ακούγεται τρελό , αλλά να πως προέκυψε : Δίπλα σε ένα οικοδομικό τετράγωνο υπάρχει ένα ελεύθερο οικόπεδο το οποίο ανήκει σε κάποιο ο οποίος επιτρέπει σε ένα τσούρμο τσιγγαλαμούς να κατασκηνώνουν επάνω του . Η φασαρία και η αταξία δεν περιγράφεται ! Και ερωτώ : έχουν το δικαίωνα να παραμένουν ;

Link to comment
Share on other sites

παει η γειτονια... βλέπω να φευγουν τα σπίτια και να μένουν οι σκηνές...

Ο δήμος τι κάνει? Κλασσικά περιμένει καταγγελία απο εναν απεγνωσμένο κάτοικο?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σχετικα προσφατη διαταξη -δυστυχως δεν μπορω να την βρω τωρα-που απαγορευει το ελευθερο καμπινγκ σε 24ωρη βαση.Αρα , επειδη ενα τσαντιρι ειναι ενα μεγαλο αντισκηνο εκει πας. Επισης , εκτος απο αυτο αν θες να ανοιξεις μετωπο , υπαρχουν και διαταξεις υγιεινης που μπορεις να επικαλεστεις. Αλλα το θεμα δεν ειναι κατα βαση πολεοδομικο , ρωτα καλυτερα την αστυνομια ή κανενα δικηγορο.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ο καθε ιδιοκτητης δικαιουται ενα αντισκήνο το πολυ, μπορεις να επικαλεστεις διατάξεις για ελευθερο camping η για camping χωρις αδεια λειτουργίας η να πας στο και στο σδοε και να κανεις μια καταγγελια επειδη λειτουργει επιχείρηση χωρις βιβλια κτλ, το σδοε κανει τη μεγαλυτερη ζημία.

Link to comment
Share on other sites

Βιβλία ; Πού ; Στις σκηνές ; !

Αυτές τις διατάξεις πέρι ελεύθερου camping , που μπορώ να τις βρω ; Σας παρακαλώ !

Link to comment
Share on other sites

χαχα, ναι ,αν υποθέσεις οτι ο ιδιοκτήτης εκμεταλευεται το οικοπεδο και εχει ανοιξει camping θα την φάει απο το σδοε. και μαλιστα το προστιμο παει ανα σκηνη.απο οτι ξέρω δεν επιτρέπεται πουθενα το ελευθερο camping, μπορεις να ρωτησεις σε καναν Ε.Ο.Τ. η τουριστική αστυνομια.

Link to comment
Share on other sites

iliekater δεν πας κατευθείαν στην αστυνομία και στο δήμο να τελειώνεις? Τι κάθεσε και μπλέκεις με πολεοδομικά ζητήματα? Νομίζω απο αλλού πρέπει να αρχίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.