Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιώματα μηχανολόγων για μεταλλική κατασκευή


Recommended Posts

Μην εισαι και πολυ σίγουρος για αυτο, μπορει να τα παραλείπεις και να μην το έχεις παρει χαμπάρι!

-Η εξίσωση προς τα κάτω, συμφερει παντα τον απο κατω!

 

Τι λέει θα μου επιτίθεσαι συνέχεια; Και σου έχω μια τελευταία ερώτηση ξέρεις απο βιβλιογραφία για αντλίες σκυροδέματος γιατί ψάχνω να βρω να μορφωθώ. Πήγα στο ΕΜΠ και μου είπαν μάθημα που δεν διδάσκεται δεν υπάρχει. Αληθεύει εσύ τι λες. Και το ψάχνω γιατί είχε ένας φίλος εργασία για αντλίες σκυροδέματος. Και να σε προλάβω ο φίλος είναι Γαλλία και βρισκόμαστε αραιά και που.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ειχα προσέξει καθόλου οτι έγραφες τελειόφοιτος στο επάγγελμα, δεν ξερω αν το προσθεσες αργότερα ή σταβώθηκα απο την συγχυση και δεν το έβλεπα!

οπότε και με συγχωρεις για την δρυμία επιθεση, επρεπε να ειμαι πιο συγκαταβατικός.

Για αντλίες σκυροδέματος δεν έχω ιδέα, καθότι ειναι μηχανολογικό θέμα και δεν επεκτείνομαι εκτός γνωστικου αντικειμένου.

Δοκιμασε απο αντιπροσωπους και εισαγωγεις να σου πουν και περασε και μια βόλτα απο την βιβλιοθηκη του ΕΜΠ και του ΤΕΕ αμα κατέβεις Αθήνα κατι θα εχουν δεν μπορει!

Link to comment
Share on other sites

Βρε πήγα σου λέω και μου είπαν αυτό. Σου λέω για ΕΜΠ. Τι άλλο να κάνω και στις δομικές μηχανές δεν έχει αντλίες σκυροδέματος. Για το επάγγελμά μου ενδιαφέρομαι και δεν βρίσκω βιβλία το κέρατό μου.

Link to comment
Share on other sites

Bρε σίγουρα πηγες στο ΕΜΠ ή μπερδευτηκες και πηγες στην Φιλοσοφική που ειναι δίπλα και ειναι και πιο ωραιο το κλίμα :smile: ?

Όριστε http://users.ntua.gr/laser/equip/

http://cem.civil.ntua.gr/courses.el.html

Απόσπασμα:

Δομικές Μηχανές και Κατασκευαστικές Μέθοδοι (6ο εξ.) (1.5.12.6) (Πολιτικών μηχανικων ΕΜΠ!!)

(Διδασκ: Σ. Λαμπρόπουλος)

Βασικές έννοιες ειδικής μηχανολογίας. Η τεχνολογική εξέλιξη στις μεθόδους κατασκευής και τα δομικά μηχανήματα. Συστήματα μετάδοσης κίνησης, κινητήρες. Αντλίες και αντλητικά συγκροτήματα.

 

Ειχαμε κανει και για αντλίες στο ΕΜΠ αλλα δεν στο είπα πρωτον γιατι δεν θυμαμαι τιποτα δέυτερον για να μη με πεις ξερόλα..

Μας ειχαν δωσει και ενα βιβλίο αρκετα καλο... αλλα δυστυχώς το δανισα με την γνωστη κατάληξη..

καποιο από αυτα ήταν με μπλε εξώφυλλο τεραστίων διαστάσεων

http://www.papasotiriou.gr/results.asp?cat=0&mode=0&ty=0&av=%C4%EF%EC%E9%EA%DD%F2+%CC%E7%F7%E1%ED%DD%F2&Go.x=13&Go.y=15

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον αυτά που μου δίνεις τα είδα, δεύτερον πήγα στο τμήμα Μηχανολογίας και τρίτον αν ξανακατέβω και πάω στους Πολιτικούς θα μου δώσουν το βιβλίο να δω τι περιλαμβάνει? Αύριο θα πάω Παπασωτηρίου να δω αν το έχουν εκεί να δω τι περιλαμβάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σπαω το κεφάλι μου και δεν μπορω να θυμηθώ που το εχω δανείσει!

Αν με ακουει αυτός που το έχει ας μου στείλει π.μ :smile:

Για αντλίες ειδικα δεν πρεπει να εχει και παρα πολλα πράγματα,εγω πιο πολλα θυμαμαι για τα χωματουργικά μηχανήματα απο αυτό το μαθημα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.