Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μοτοσυκλέτες


sundance

Recommended Posts

 

 

Αυτά είναι άλλα γούστα. Μακάρι να είχα χώρο και χρήμα να ασχοληθώ με restoring τέτοιων διαμαντιών...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεδομένου ότι δε το έβαλα εγώ αλλά το βρήκα από τον προηγούμενο δεν έχω σύγκριση με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, έμαθα να οδηγώ με αυτό. Πρόκειται για μπαζάζ (πλήρης έκδοση με quick shifter, fuel και traction control). Από περιφερειακά έχω εξάτμιση ακράποβιτς από ανθρακόνημα, αλυσίδα τσουμπάκι χρυσή, φρένα τοκίκο.. (μιλάμε μόνο για μηχανικά τώρα).

 

Αυτό που έχω να πω σαν εμπειρία είναι ότι το μπαζάζ σου δίνει τη δυνατότητα να φτιάξεις μια πολεμική μηχανή με πλούσια μίγματα για εκρηκτικές εκκινήσεις, σούζες και θόρυβο που να ανοίγει τους δρόμους για να περάσεις και που θα σου μείνει γρήγορα στο χέρι (έτσι ήταν όταν την παρέλαβα) αλλά και μια οικονομική μηχανή για την πόλη με ήπια συμπεριφορά στις χαμηλές στροφές η οποία θα ξυπνάει στα μεγάλα τα γκάζια (έτσι την έφτιαξα εγώ μετά).

 

Εξαρτάται τι τύπος οδηγού είσαι.

 

Για το quick shifter και το traction control δεν έχω να πω κάτι. Δε ξέρω αν χωρίς αυτά θα ήταν διαφορετικά, επίσης δεν έχω το λαμπάκι που σε ειδοποιεί ότι επενέβη το traction control για να σε επαναφέρει.

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι δε το έβαλα εγώ αλλά το βρήκα από τον προηγούμενο δεν έχω σύγκριση με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, έμαθα να οδηγώ με αυτό. Πρόκειται για μπαζάζ (πλήρης έκδοση με quick shifter, fuel και traction control). Από περιφερειακά έχω εξάτμιση ακράποβιτς.

 

Αυτό που έχω να πω σαν εμπειρία είναι ότι το μπαζάζ σου δίνει τη δυνατότητα να φτιάξεις μια πολεμική μηχανή για εκρηκτικές εκκινίσεις, σούζες και θόρυβο που να ανοίγει τους δρόμους για να περάσεις (έτσι ήταν όταν την παρέλαβα) αλλά και μια ήπια και οικονομική μηχανή για την πόλη που να βγάζει τη δύναμή της στα μεγάλα τα γκάζια (έτσι την έφτιαξα εγώ μετά).

 

Εξαρτάται τι τύπος οδηγού είσαι.

 

Όταν το βαρεθώ σε αυτή του την μορφή το Hayabusa (πράγμα που θεωρώ θα πάρει αρκετό καιρό) θα το "γαργαλήσω" κάπως έτσι κι εγώ.  Ίδωμεν!

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

σιγά σιγά. εγώ θα ήθελα να δοκιμάσω το self mapper για ακόμα μεγαλύτερη βελτιστοποίηση.

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

σιγά σιγά. εγώ θα ήθελα να δοκιμάσω το self mapper για ακόμα μεγαλύτερη βελτιστοποίηση.

 

Μία πολύ καλή αλλά ακριβή αναβάθμιση είναι η αλλαγή ζαντών με ελαφρύτερες (μαγνησίου ή ανθρακονημάτων). Η σημαντική μείωση της μη αναρτώμενης μάζας έχει πολύ μεγάλα οφέλη στην άνεση, επιτάχυνση από χαμηλές ταχύτητες και ανάλαφρη αίσθηση κατά το στρίψιμο, για να μην αναφέρω τα αισθητικά οφέλη. Χάρμα οφθαλμών είναι...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη να χαλάσεις λεφτά (και χώρο να το φυλάξεις) στο συγκεκριμένο μηχανάκι θα ταίριαζε να αλλάξεις όλα τα αξεσουάρ με χρυσά (ζάντες, αλυσίδα, μανέτες, πόμολα, τάπες, ποτήρια, πατητήρια και ότι άλλο κυκλοφορεί).

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη να χαλάσεις λεφτά (και χώρο να το φυλάξεις) στο συγκεκριμένο μηχανάκι θα ταίριαζε να αλλάξεις όλα τα αξεσουάρ με χρυσά (ζάντες, αλυσίδα, μανέτες, πόμολα, τάπες, ποτήρια, πατητήρια και ότι άλλο κυκλοφορεί).

 

Αν ήμουν στα πάτρια εδάφη (Λάρισα) ίσως και να το έκανα. Εδώ στας Αθήνας θα είναι λίγο προκλητικό. Αν και δεν είμαι λάτρης του χρυσού, θα προτιμούσα κάτι σε ανθρακί,μαύρο μάτ ή ανθρακονημάτινο γενικά.

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

Το κουστούμι σου είναι σκούρο, οπότε θα ταίριαζε το χρυσό πάνω του, όσο καλά ταιριάζουν και τα χρυσά "κινέζικα" γράμματα. Αν θυμάμαι σωστά έχει ήδη χρυσό πιρούνι ή κάτι τέτοιο. Φυσικά θα ταίριαζε και το ίνοξ. Τα σκοτεινά χρώματα ψιλοχάνονται και ταιριάζουν σε πιο ανοιχτά κουστούμια.

 

Ντάξει υποκειμενικά είναι αυτά και χωρίς μηχανική σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.