Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επείγουσα αγωνιστική κινητοποίηση


GRTOPO

Recommended Posts

Φίλε dsworks, μη παίρνεις κυριολεκτικά τα ρητορικά σχήματα. Το που ήσουν είναι δική σου υπόθεση και ούτε θέλω να ξέρω.

 

Οι κινητοποιήσεις του ΤΕΕ για το 2011 ξεκινάν ήδη από τον Ιανουάριο του έτους με συμμετοχή στις γενικές απεργίες και κλιμακώνεται το Δεκέμβριο.

Φυσικά δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι ο Σπίρτζης θα κηρύξει την επανάστα, για να πάρουμε τα ανάκτορα, αλλά και η πλειοψηφία του κλάδου μας ήταν αδιάφορη. Οπότε ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του και να μην τα ρίχνει στον εύκολο στόχο, το ΤΕΕ. Η αποποίηση των ευθυνών μας είναι δημοφιλές σπορ στην Ελλάδα.

Και πάλι ξεκαθαρίζω, ότι δεν απευθύνω μομφή προς το πρόσωπό σου, γιατί πολλές φορές δημιουργούνται παρεξηγήσεις χωρίς λόγο.

 

φίλε ted78, καμμία παρεξήγηση.

 

Θα προτιμούσα άλλου τύπου ενέργειες από το ΤΕΕ, νόμιμες ή σύννομες, παρά τα καλέσματα που ουσιαστικά μεταφράζονται σε «ο νόμος έχει ψηφιστεί αλλά δεν θα τον αφήσουμε να εφαρμοστεί». Για τον ρόλο του ΤΕΕ τα τελευταία χρόνια, δεν θέλω να αναφερθώ εδώ, δεν είναι όμως καθόλου «εύκολος στόχος» ή θύμα.

Link to comment
Share on other sites

Αντανακλαστικά...τσιτάχ βλέπω το ΤΕΕ. Όταν το 2011 ο τρισμέγιστος deputy prime minister έκανε κούρεμα των αποθεματικών των ταμείων, όλοι μας κάναμε τουμπεκί ψιλοκομμένο. Τώρα είναι αργά για λεονταρισμούς και δάκρυα...

 

ΥΓ 1

 

Μόλις το Νοέμβριο είχαμε εκλογές...ψήφισε το 32% από μας και έβγαλε τους ίδιους.

 

ΥΓ 2

 

Εκείνο που θα πονέσει (και μόνο) είναι η ψήφος στις εθνικές εκλογές...Για να δούμε ποιός από τους Μηχανικούς θα τους ξαναψηφίσει... 

Link to comment
Share on other sites

απλως   δεν  υπαρχει  τεε  ας  αφησουμε  την  κλαψουρα 

για  το  τι   εκανε  το  τεε   και  τι  δεν   εκανε  

βασικα   ειναι  ανυπαρκτο    και  εξυπηρετει  την  κομματικη  χωματερη

της  χωρας  μας  .

στις  εκλογες  το  αφησαμε  στα  ιδια  χερια 

και  προτιμησαμε  να  μας  εκπρωσοπουν  οι  ιδιοι

εσυ  υπαρχεις    ΜΟΝΟ  και  μερικα  ακομα  χιλ  μελη  

σε  λιγο  τα  προβληματα   θα  γιγαντωθουν  .

αν  νομιζεται  οτι  ειστε  ακριβοθωρητοι  πριγκηπες  σαν  τους  συμβολαιογραφους 

(ωστε  να  μην  κατεβαινεται    στο  πεζοδρομιο )   

που  εχουν  το  περιθωριο  να  λουκετιαζουν  το  κρατος  ανα  πασα  στιγμη

και  ο  υπουργος  να  στεκεται  σουζα  ειστε  γελασμενοι  .

απο  οτι  θυμαμαι  με  τον  4014  εγινε  προσπαθεια  να   μεινει  κλειστο  το 

συστημα  σαν  μετρο  πιεσης   στον   παπακωσταντινου 

και  το  ακριβοπληρωμενο   επιτελειο  του  που  νομοθετουσε   στο  γονατο

και  εγινε  επανασταση  απο  μας  τους  ιδιους .

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Μου επιτρέπετε λίγο να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου;

 

Μήπως το ΤΕΕ αντί να ζητάει τα ρέστα τώρα, να μας έλεγε τι (δεν) έκανε όταν ψηφιζόταν αυτή η διάταξη;

 

τότε η προεδράρα ήταν αν οχι ακριβώς "κυβερνητική" σίγουρα συμπολιτευόμενη με την ευρεία έννοια και οι εκλογές (τεε) μακριά,2.5 χρόνια

 

 

Edited by tasanto
Link to comment
Share on other sites

http://fimotro.blogspot.gr/2014/03/blog-post_9552.html

 

".......Σύμφωνα με πληροφορίες η διοίκηση της τράπεζας ήδη βρίσκεται σε διερευνητικές επαφές με επενδυτές ενώ εξετάζεται και η επιλεκτική πώληση περιουσιακών στοιχείων......"

 

αυτο ερμηνευεται "κυνηγαω τους μηχανικους που χρωστανε στο ΤΣΜΕΔΕ"

Edited by tasanto
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.