Μετάβαση στο περιεχόμενο

Scia Engineer (πρώην ονομασία: ESA PT)


Recommended Posts

To τευχος δεν εξαγεται στα ελληνικα....Αλλα μπορεις πολυ ευκολα να κανεις μια φορα τη μεταφραση και να εχεις το τευχος στα ελληνικα σε καθε μελετη...Εχει ηδη ξεκινησει η μεταφραση του προγραμματος στα ελληνικα..Οποτε μεσα συτο 2010 θα εχουμε και τευχος και μενου στα ελληνικα...

 

1825Ε ειναι το κοστος συντηρησης για πακετο μεταλλικα + μπετο

Μονο για τα μεταλλικα το κοστος ειναι περιπου 1200Ε

Link to comment
Share on other sites

Οκ, κατατοπίστικότατος, σε ευχαριστώ terry.

Στις μέρες μας όμως που δεν κινείται το πράγμα αυτή η συντήρηση αποτελεί δυσβάσταχτο βάρος.Είναι πλήρως ενημερωμένο.Δηλαδή αν κάποιος το αγοράσει τώρα θα μπορεί άνετα να κάνει την δουλειά του άμεσα?Δεν τίθεται θέμα μη ύπαρξης ευρωκώδικα έτσι δεν είναι;

Ποιά είναι η πολιτική της εταιρίας σε αναγκάζει να πληρώσεις συμβόλαιο συντήρησης;Έχει ήδη την υποδομή να φέρει εις πέρας απλές κατασκευές χωρίς να απαιτείται αναβάθμιση για την ίαση "ασθενειών" ;

Link to comment
Share on other sites

-Στα μεταλλικα ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΕΣ....

-Στο μπετο λειπει ο ικανοτητος...αλλα θα μπει ελπιζω συντομα συμφωνα με τα λεγομενα της εταιρειας

-Ο λογος της πληρωμης της συντηρησης ειναι ο λογο που τον εχουν κ οι αλλες εταιρειες...Αναβαθμισεις, υποστηριξη...και φυσικα τα εξοδα τους...Φυσικα και μπορεις ν κανεις ΠΛΗΡΗ μελετη και δε μιλαμε για απλα εργα αλλα για εργα που λιγα προγραμματα μπορουν να βγαλλουν εις περας...Αν εννοεις κολληματα κτλ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ..Αυτα αστα για τα λογισμικα του ελλαδικου χωρου...

 

Να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση...

 

Ηδη στην εκδοση 2010 εχει βελτιωσεις..Δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να δουλεψεις χωρις αυτες...απλα σε βοηθανε σε καποια σημεια...πχ 3Δ ανεμος, εισαγωγη μερους του ΕΚ7 και παει λεγοντας...

 

Κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτο το προγραμμα ειναι επενδυση...Εγω πριν μερικες μερες το αγορασα και περιμενω μεσα στην αλλη βδομαδα να το εχω...Μακαρι να εχω τις μελετες που χρειαζεται για να το συντηρω...Αλλα και αν δεν τις εχω αξιζει η αγορα του, στην τιμη που το δινουν τωρα...

Link to comment
Share on other sites

H τιμή συμφέρει μόνο αν είσαι μηχανικός διετίας.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν ισχύει η προσφορά και για μεταπτυχιακούς φοιτητές.Για ένα μεγάλο γραφείο ,δε το συζητάω , είναι επένδυση αλλά στην Ελλάδα η πλειοψηφία είναι τα μικρά γραφεία.

Link to comment
Share on other sites

Ποια προσφορα εννοεις???Αυτή για νέους μηχανικους ή αυτή για φοιτητες??? Για φοιτητές νομιζω ναι..Μπορεις να ρωτήσεις. Ενα τηλ στην εταιρεια θα σου λυση την απορια..

 

Η προσφορα για μηχανικους διετιας ειναι αυτη με τα 1825Ε στην εκδοση Pro

Υπαρχει και για μηχανικους 5ετιας που η τιμη πηγαινει γυρω στα 6000Ε (με μεγαλη επιφυλαξη) με πληρωμενο τον πρωτο χρονο υποστηριξης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ικανοτικός ακόμα... Ευρωκώδικες έχει το πρόγραμμα αλλά όχι όλους,...Στην έκδση 2010 έχει ενσωματωθεί κ κομμάτι του ΕΚ7

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση,απλα θα ειναι ευχης εργο να μπορουμε να χρησιμοποιουμε και q μεγαλητερο απο 1,κυριως για το κατασκευες σε οπλισμενο σκυροδεμα..εαν εχεις κανενα νεο.. Ευχαριστω ξανα!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου...Εγω πιστεύω σαν χώρα, λόγω τις ιδιαιτερότητας που υπαρχει (σεισμος) να πιέσουμε για να βάλλουν τον ικανοτικό έστω στην επόμενη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω terry,να τους πιεσουμε..αλλα πως?εγω αγορασα το λογισμικο την professional edition(ειμαι νεος μηχανικος) και μπορω να πω πως ειμαι κατι παρα πανω απο ενθουσιασμενος,το μονο που λειπει ειναι αυτο και η μεταφραση..τους εχω ψιλοπριξει και λιγο με τις ερωτησεις μου κιολας..αλλα τι να κανω και εγω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.