Μετάβαση στο περιεχόμενο

Scia Engineer (πρώην ονομασία: ESA PT)


Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο μέλος του forum που να έχει εμπειρία χρήσης του συγκεκριμένου προγράμματος και να θέλει να τη μοιραστεί μαζί μας;

Link to comment
Share on other sites

Χαρη , δεν το εχω, αλλα μου το ειχαν κανει μια παρουσιαση περιπου 45' σε εκθεση πριν απο μερικους μηνες και πραγματικα ειχα ενυπωσιαστει απο την ευκολια της μορφωσης και τροποποιησης του φορεα κατευθειαν στο 3d. Να σου πω επισης οτι εδω (Αττικη) η αντιπροσωπεια αν θυμαμαι καλα ηταν διατεθειμενη τοτε να σου κανει και αναλυτικοτερη παρουσιαση στο γραφειο σου .

 

ΥΓ. Καταλαβαινω βεβαια οτι δεν βοηθησα και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες και προμήθεια του συγκεκριμένου προγράμματος αλλά και διαφόρων άλλων εδώ:

 

http://www.techscience.gr/Page.aspx?pageID=19&lang=gr

Link to comment
Share on other sites

Ενοώ Χάρη η Nemetschek πήρε τη scia και το archicad. Η autodesk κυνήγαγε τη sofistik και τελικά πηρε τη robot η bentley τη staad.

Άντε τώρα να βρεις ποιός αντιπροσωπεύει ποιόν και ποιος θα σου κάνει υποστήριξη. Γιατί τι να το κάνεις το καλύτερο πρόγραμμα αν δεν έχεις υποστήριξη.

Όλοι στα ελληνικά προγράμματα σκοτώνονται τώρα να βάλουν ευροκώδικες, μπας και καταφέρουν να επιβιώσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με ενημέρωσαν ότι το πρόγραμμα δεν έχει δυνατότητα ελέγχου θεμελίωσης :!:

Πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση αλλά η απάντηση ήταν πως στο Βέλγιο απ' όπου προέρχεται το λογισμικό δεν υπάρχει ανάγκη για κάτι τέτοιο!!!!!!! :shock:

 

Μου ανέφεραν όμως πως κάτι τέτοιο ετοιμάζεται τώρα για να καλύψει τις απαιτήσεις του υπόλοιπου κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο Βέλγιο πως τα θεμελιώνουν? Με αερόστρωμα, τύπου χόβερκραφτ?

Τελικά σε μερικά πράγματα το Ελλαδιστάν είναι πιο προχωρημένο...και να πείς ότι είναι και φθηνό πρόγραμμα, δεν το λες.Μήπως σου έδωσαν και τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.