Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέρμανση - Ψύξη - Κλιματισμός (βιβλιογραφία)


Stelios.A

Recommended Posts

Συνάδελφοι χαιρετώ.

 

Θέλω να διαβάσω κάποια βιβλία για Θ-Ψ-Κ για να πάρω μια ιδέα πως λειτουργούν τα τυπικά κυκλώματα. Απο την εμπειρία σας ποιά μου προτείνετε; Εχω ακούσει για 2 βιβλία του Σελούντος.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι του Σελούντου είναι μια λύση , αφού τα έχει όλα μαζί αλλά αν μπορείς να κοιτάξεις και για βιβλία από amazon π.χ. (Refrigeration and Air Conditioning Technology By Whitman,Johnson) πιστεύω ότι θα ήταν καλό. Υπάρχουν πολύ καλά βιβλία και προς θεού μην κάνεις το λάθος και τα παραγγείλεις από Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικά υπάρχουν και τα βιβλία της ASHRAE, που έχουν πολύ πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 years later...

το βιβλίο του β. Σελουντου απο την τεκδοτική (οι 2 τόμοι), καλύπτουν εκτός απο το θεωρητικό υπόβαθρο και πώς γίνεται η εγκατάσταση αυτών? Δηλαδή εκτός απο την θεωρία δίνει και πρακτικές οδηγίες? Δυστυχώς στον τόπο μου δεν έχουμε βιβλιοπωλεία που έχουν τεχνικά βιβλία αλλιώς θα το ξεφύλιζα και θα το έβλεπα και μόνος μου. Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά μην σκάσω τόσα λεφτά και δεν έχει και το πρακτικό μέρος αυτών που περιγράφει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.