Μετάβαση στο περιεχόμενο

Autometal


Spiderman

Recommended Posts

Έκανε κάποιος τη μετάβαση από Μetal για windows σε Αutometal?

Εντυπώσεις - υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά? Αξίζει το κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα εγώ. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα μέχρι στιγμής. Λείπουν κάποια πράγματα ακόμα επειδή το πρόγραμμα είναι καινούργιο. Από την εταιρία με ενημέρωσαν ότι αναμένεται νέα εκδοση που θα βελτιώνει τις δυνατότητες του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Autosteel + Autotruss της CCS που είχα εγώ, η μόνη διαφορά που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι ότι υπολογίζει φορτίο ανέμου με EC1 και ότι το πρόγραμμα είναι γραμμένο σε .net πλέον.

 

Σχετικά με το το 2ο, λογικά αυτό είναι πλεονέκτημα αλλά το πρόγραμμα γενικά μου φαίνεται πιο βαρύ όταν τρέχει. Φυσικά όπως είπα και πιο πάνω πρόκειται για καινούργιο πρόγραμμα και όπως μου είπαν από την εταιρία αναμένεται σύντομα αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήτανε πολύ ουσιώδες αν έχεις δοκιμάσει τον ίδιο φορέα σε επίλυση να μας πεις αν αλλάζει τις διατομές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επιμείνω σε αυτό που ρώτησε ο @spiderman. ΜΟΝΟ έτσι βγαίνουν χειροπιαστά συμπεράσματα και μπορούμε να διαμορφώσουμε άποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έλα, μπορώ να λύσω τον ίδιο φορέα με το Autosteel της CCS το παλιό και το Αutometal το καινούργιο. Το Metal της civiltech δεν το έχω. Θα το δοκιμάσω σήμερα το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.