Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόσα χρόνια διάβασμα πια;


liakos862

Recommended Posts

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

έχω τελειώσει Πολιτικών Έργων Υποδομής και έχω μάστερ από αγγλικό πανεπιστήμιο (παράρτημα στο Πειραιά) με τίτλο structural design and construction management.

Να προσπαθήσω μέσω κατακτήριων για πολυτεχνείο (+ 5 χρονάκια ακόμα) ή να πώ τέλος και να ριχτώ στη δουλειά ολοκληρωτικά?

Link to comment
Share on other sites

βασικά μπορείς να το κάνεις παράλληλα με δουλειά, όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο, μην το πολυσκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι εσυ τι θελεις να κανεις ! Το διαβασμα να ξερεις στο επαγγελμα αυτο, ΔΕΝ τελειωνει ποτε, γιατι ποτε δεν φτανεις στο σημειο να πεις οτι τα εμαθες ολα.

 

ΥΓ. Σορρυ αν σε στεναχωρησω λιγο, αλλα ο τιτλος του Μαστερ ειναι λιγακι ακυρος ! Απορω ποιο πανεπιστημιο δινει τετοιο τιτλο.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι που θες να ασχοληθεις... δημοσιο-ιδιωτικο ή ελ. επαγγελματιας.

 

Αν θες το πρωτο, λιγο δυσκολο αυτην την εποχη.

 

Αν θες το δευτερο, με το πτυχιο του ΤΕΙ και το μεταπτυχιακο σε καποιο εργοταξιο θα βρεις δουλεια.

 

Αν θες το τριτο, με αυτα που διαθετεις μονο κατασκευη δημοσιων εργων και κανα τοπογραφικο.

 

Διαλεγεις.....

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι εσυ τι θελεις να κανεις ! Το διαβασμα να ξερεις στο επαγγελμα αυτο, ΔΕΝ τελειωνει ποτε, γιατι ποτε δεν φτανεις στο σημειο να πεις οτι τα εμαθες ολα.

 

ΥΓ. Σορρυ αν σε στεναχωρησω λιγο, αλλα ο τιτλος του Μαστερ ειναι λιγακι ακυρος ! Απορω ποιο πανεπιστημιο δινει τετοιο τιτλο.

 

Το ΤΕΙ Πειραιά συνεργάζεται με το Πανεπιστήμιο του Kingston και βγάζουν αυτό το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσεις ΝΑΙ,

Οι εμπειρία και οι γνώσεις που θα αποκτήσεις απ το Πολυτεχνείο σίγουρα θα σε βοηθήσει να αντιληφθείς καλύτερα το αντικείμενο μας.

Δεν είναι 5 χρόνια αν πάς με κατατακτήριες. Μπαίνεις στο 2 έτος.

Παράλληλα μπορείς να εργάζεσαι σε κάποιο γραφείο ως Part time.

Μην με ρωτήσεις αν βγαίνει η όχι… κλπ…

 

Ναι βγαίνει με πρόγραμμα και διάβασμα όπως το έκανα και εγώ.

 

2000-2003 Δομικών Έργων Πειραιά

2004-2007 ΕΜΠ Πολιτικών Μηχανικών

Link to comment
Share on other sites

Φίλε leo εσύ ήσουν τρένο δεν ήσουν φοιτητής! Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, θα δοκιμάσω το πολυτεχνείο χαλαρά και όποτε το τελειώσω, έτσι και αλλιώς το πτυχίο μένει δεν έχει ημερομηνία λήξης, σημασία έχει τα "κονέ' που έχεις κάνει στη πιάτσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη φίλε και θα δεις που θα σ αρέσει η κίνηση σου αυτή.............

 

κάποια μέρα θα με θυμηθείς γι αυτή σου την επιλογή......

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχουν αλλαξει τα πραγματα,πλεον μπαινεις 3 εξαμηνο στο πολυτεχνειο οχι 5 που εμπαινες ακομα και το ιδιο αντικειμενο να εχεις σπουδασει,λογω του οτι αναγνωριζεται σαν μαστερ πλεον αποτι πηρε το ματι μου δεν ειμαι σιγουρος εαν ισχυει για ολα τα τμηματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.