Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε.


Recommended Posts

Παιδιά την Παρασκευή ορκίζομαι στο ΤΕΙ μου.....

Τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσω για να βγάλω άδεια; Κάτι έχω ακούσει ότι πρέπει να πάω στο υπουργείο βιομηχανίας και να κάνω τα χαρτιά μου;

Επίσης για να υπογράφω μελέτες τι χρειάζομαι;

Κατατοπίστε με

Thanks in advance!!!

Link to comment
Share on other sites

κάνε έναν κόπο και πέρνα από την ΕΕΤΕΜ για εγγραφή

θα σου χρειαστεί και θα σε κατατοπίσουν για τις επόμενες ενέργειές σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σταδιοδρομία, συνάδελφε.

Στην αρχή θα δυσκολευτείς λίγο με τα διαδικαστικά, αλλά η άκρη θα βρεθεί.

 

Συμπλήρωσε την ειδικότητά σου, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου είπε ότι αν μπλέξεις με την ΕΕΤΕΜ είναι να σαν να μπλέκεις με τα κομματικά, δηλαδή ότι εκεί μέσα είναι κομματικά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου είπε ότι αν μπλέξεις με την ΕΕΤΕΜ είναι να σαν να μπλέκεις με τα κομματικά, δηλαδή ότι εκεί μέσα είναι κομματικά τα πράγματα.

 

Μην ακούς ότι να είναι. Είναι ο φορέας των Μηχανικών ΤΕ και ειδικά ως ηλεκτρολόγος θα σου χρειαστεί. Να γραφτείς άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι... Κομματικός μηχανισμός η ΕΕΤΕΜ!!! Ρώτα τον φίλο σου ποιός κατά την γνώμη του είναι ο επιμελητηριακός φορέας των Τ.Ε. μηχανικών να μας πει και εμάς. Σταματώ για να μην γίνω πιό προσβλητικός... Τουλάχιστον ρε παιδιά αν δεν ξέρετε κάτι μην πετάτε αρλούμπες. Διερευνήστε πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν παιδιά ορκίστηκα!! Πήγα σήμερα έκανα τα χαρτιά στο Υπουργείο Βιομηχανίας και Ορυκτού Πλούτου για χορήγηση άδειας άσκησης επαγγέλματος τεχνολόγων ηλεκτρολόγων Β' Τάξης, σε 10 ημέρες μου είπαν θα είναι έτοιμη.

Τώρα για την ΕΕΤΕΜ έχω ενδοιασμούς αν θα γραφτώ γιατί δεν είναι κρατικός φορέας, μου είναι απαραίτητη η εγγραφή μου; Ποιος θα μου τα "+" και τα "-";

Link to comment
Share on other sites

Απλά πράγματα συνάδελφε: είναι το επιμελητήριο* των μηχανικών Τ.Ε.. Δεν εγγράφεσαι στην ΕΕΤΕΜ; Δεν μπορείς να κάνεις έναρξη στην εφορία, να θεωρήσεις βιβλία, να συμμετάσχεις σε διαγωνισμούς δημοσίων έργων κλπ κλπ. Άσε στην άκρη τις χαζομάρες (για να μην πω τίποτα χειρότερο) που λέγονται μέσα στις σχολές. Άκουσέ με, μιας και είχα μπλέξει και στα συνδικαλιστικά κάποτε, το 80% από αυτά που λέγονται εντός των σχολών (σε γενικές συνελεύσεις κλπ) είναι ακατάσχετη μπουρδολογία!

 

*Νομίζεις ότι όλα τα επιμελητήρια είναι κρατικοί φορείς; Δεδομένου ότι το ΤΕΕ δεν μας εγγράφει ως μέλη του για τις υπηρεσίες του Δημοσίου η ΕΕΤΕΜ έχει ισχύ επιμελητήριου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.