Μετάβαση στο περιεχόμενο

ARES - Σχεδιαστικό πρόγραμμα CAD


Techscience

Recommended Posts

...και εχει την μοναδική δυνατότητα να τρεχει και στα 3 βασικά λειτουργικά συστηματα: Windows, Mac και Linux.

Προς το παρόν διατίθεται η εκδοση για Windows, και στο προσεχες μελλον θα προστεθουν και οι εκδοσεις για Mac και Linux.

To Αres ειναι και για Linux και μαλιστα για ubuntu, debian, Suse Linux, Mandriva, Fedora κτλ.

___________________________________________________________________________________________________

Τιμοκατάλογος Graebert

>50% off?????

Πως και;;;

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

Εύγε για τη συμφωνία με την τιμή... Ολόιδιο με draftsight...

 

Ευχαριστούμε.. Παντως δεν ειναι ακριβως το ιδιο γιατι το draftsight είναι μονο 2D. Είναι όμως το ιδιο προγραμμα καθως η Dassault πηρε την μηχανη του ARES και ως ΟΕΜ Developer εβαλε το ονομα που ηθελε στο προιον. Το ιδιο έκανε και η COREL με το CorelCAD.

 

 

Ας μου επιτραπει να πω την γνωμη μου, ως χρηστης του ARES

Δυστυχως λειπουν καποιες εντολες που διευκολυνουν τη σχεδιαση (πχ paste to the original coordinates) και σημαντικο μειονεκτημα ειναι η απουσια υποστηριξης vbasic, c κτλ

 

Κατι ακομα που δεν μου αρεσε εναι οτι η προεπισκοπηση της εκτυπωσης εχει αθλια ποιοτητα, σε βαθμο που αν θες να εντοπισεις καποιες λεπτομεριες δεν μπορεις..

Για του λογου το αληθες..

 

Τερρυ μου φαινεται περιεργο αυτο που λες για την προεπισκοπηση... Επισυναπτω εικονα απο Print preview που δεν φαινεται να υπαρχει το προβλημα της ποιοτητας. Επίσης επισυναπτω εικονα απο τα features οπου φαινεται οτι καλυπτει τον προγραμματισμο με Visual Studio

 

 

To Αres ειναι και για Linux και μαλιστα για ubuntu, debian, Suse Linux, Mandriva, Fedora κτλ.

___________________________________________________________________________________________________

Τιμοκατάλογος Graebert

>50% off?????

Πως και;;;

 

Ειναι ειδική συμφωνια που καναμε με την εταιρια μονο για την ελληνικη αγορά... Ελπίζουμε να τύχει αποδοχής από τον κόσμο και να δωσει ένα κινητρο σε κάποιον που θελει να εχει μια νομιμη εναλλακτική λυση σε σχέση με το AutoCAD.

post-18591-0-79480500-1334072772_thumb.png

post-18591-0-32729000-1334072791_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

...και να δωσει ένα κινητρο σε κάποιον που θελει να εχει μια νομιμη εναλλακτική λυση σε σχέση με το AutoCAD.

Μα τι λετε;;;

Εναλλακτικη απο τα windows θελουμε!!!!

 

Ερωτηση:

Στα linux πολλες εκδοσεις (αναβαθμισεις) τους δημιουργουν προβλημα σε προγραμματα.

Κλασσικο παραδειγμα το draftsight που δουλευε στα ubuntu 11.04 αλλα οχι στα 11.10 (παρα μονο 1 χρονο μετα που εγιναν οι αναλογες προσαρμογες).

Αυτο πως το αντιμετωπιζετε στο Ares?

 

Πάντως, μπράβο σας για την επιλογη και την ολη προσπαθεια!!!

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

Techscience

 

Ειδες τη φωτο που ανεβασα???

Και σκεψου ειναι τμημα σχεδιου..

Το ζουμ χαλαει την ποιοτητα που μαλλον στη δικια σου δεν εκανες..

Αλλο το visual Studio και αλλο η visual basic.

Εχω μιλησει και με την εταιρεια και το εχει επιβεβαιωσει, θα επρεπε να το γνωριζεις..

Κανενα προσθετο που ειχα στο autocad δεν δουλευει... και αυτο το εχω επιβεβαιωσει με την εταιρεια.. (δεν μιλαω για lisp)

 

 

Οριστε και ενα preview απο ολοκληρο το σχεδιο με ζουμ..

post-5594-0-11209000-1334087219_thumb.jpg

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.