Μετάβαση στο περιεχόμενο

ARES - Σχεδιαστικό πρόγραμμα CAD


Techscience

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής έχω να πω πως είμαι ενθουσιασμένος από το πρόγραμμα.

Μοιάζει πάρα πολύ με το AutoCad αλλά αυτό το θεωρώ πλεονέκτημα, αφού δεν έχω χρόνο να μάθω άλλο πρόγραμμα. Βέβαια δεν δοκίμασα αν το αρχιτεκτονικό μου πρόγραμμα της π-systems που πατάει στο acad δουλεύει και εδώ καλά...

Φυσικά μένει να δούμε και την τιμή.

Πάντως αν δουλεύει σε linux και mac τότε δίνω συγχαρητήρια στην εταιρεία που το έφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ενημερωτικά αναφέρω ότι είναι πλέον διαθέσιμη και επίσημα η έκδοση για MacOS X. Όποιος χρήστης Μac θέλει να το δοκιμάσει μπορεί να κατεβάσει την δοκιμαστική έκδοση από εδώ στο τέλος της σελίδας, απλά, και χωρίς καμία εγγραφή.

 

Ιδιαίτερα ευπρόσδεκτες οι όποιες εντυπώσεις και παρατηρήσεις...

 

Θ.Τ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η τιμή του Commander Edition (η πλήρης έκδοση) είναι προς το παρόν ακόμα στην ειδική τιμή γνωριμίας των 495€ (η κανονική τιμή είναι 995€, δηλαδή -50%). Η προσφορά αυτή ισχύει για όλες τις εκδόσεις του ARES (Windows, MAC, Linux)

 

Θ.Τ.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Όχι η προσφορά αυτή έχει λήξει.

 

Σύμφωνα με τον νέο τιμοκαταλογο της εταιρίας, καταργείται πλεόν η απλή έκδοση (μόνο 2D) και θα είναι διαθέσιμη μόνο η έκδοση Commander Edition (πληρης), αλλά με μειωμένη τιμή στα 795€ (από 995€).

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ενημέρωση: Μετά από συμφωνία με την μητρική εταιρία, η τιμή του ARES Commander Edition για την ελληνική αγορά, διαμορφώνεται στα 395€ + ΦΠΑ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ας μου επιτραπει να πω την γνωμη μου, ως χρηστης του ARES

Δυστυχως λειπουν καποιες εντολες που διευκολυνουν τη σχεδιαση (πχ paste to the original coordinates) και σημαντικο μειονεκτημα ειναι η απουσια υποστηριξης vbasic, c κτλ

 

Κατι ακομα που δεν μου αρεσε εναι οτι η προεπισκοπηση της εκτυπωσης εχει αθλια ποιοτητα, σε βαθμο που αν θες να εντοπισεις καποιες λεπτομεριες δεν μπορεις..

Για του λογου το αληθες..

post-5594-0-46394600-1334051712_thumb.jpg

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.